۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ۱۰:۴۲
کد خبر: ۳۰۱۱۹۷
بازآفرینی شهری
عطنا | شهردار تهران در وبینار بازآفرینی شهری بر استفاده از تجربیات سایر شهرها تأکید کرد. به اعتقاد حناچی، فضاهای شهر باید زاینده‌آینده باشند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی دانشگاه علامه طباطبائی (عطنا) و به نقل از روزنامه همشهری، شهردار تهران در وبینار بازآفرینی شهری (لینک)، بر استفاده از تجربیات شهرهای عضو متروپلیس در زمینه بازآفرینی شهری تأکید کرد و گفت: بازآفرینی شهری امروزه به‌عنوان رویکرد مهمی در شهرداری تهران مورد توجه قرار گرفته است. این توجه خاص در برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و تضمین هدفمند اعتبارات دیده می‌شود.

پیروز حناچی در وبینار «چشم‌اندازها و چالش‌ها در بازآفرینی شهری» گفت: امروز با اثرات غم‌انگیز و قابل‌تاملی که پاندمی کرونا بر زندگی انسان‌ها به‌ویژه شهرنشینان داشته، بیش از هر زمان دیگری به اهمیت فضاهای شهری تاب‌آور و پاسخگو پی برده‌ایم. فضاهایی ایمن، صرفه‌جو، مناسب برای استفاده همه اقشار و فضاهایی که زاییده و زاینده آینده‌ها و نوآوری‌ها باشند.

حناچی افزود: رشد شهرها و گسترش ناپایدار آنها، علاوه بر اضافه کردن محدوده‌های سکونتی غیررسمی و بی‌کیفیت به شهر، به‌دلیل تغییرات پیچیده اقتصادی، کالبدی، موجب کاهش کیفیت محیط در مناطق درونی شهر (Inner city) می‌شود. از طرف دیگر کالبد شهرها، نشانگر سلیقه‌ها، قوانین، تصمیمات و همچنین دانش و هنر کسب شده در دوره‌های مختلف تاریخی است. بنابراین خاطره شهرها مانند ثروتی گرانبها، روند توسعه آن را بازگو کرده و آثار اقدامات کنونی را نیز در خود حفظ خواهد کرد.

او گفت: تهران از نظر طبیعی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شهری متنوع است. پس در اجرای برنامه‌های بازآفرینی شهری، همواره با مسائل گوناگونی روبه‌رو بوده است. این چالش‌ها و راه‌حل‌های آنها موجب کسب تجربه‌های ارزشمند و تولید دانش بومی در این زمینه شده است.

همین موضوع در سایر شهرهای جهان نیز در حال رخ دادن است. با توجه به عضویت 140شهر در سازمان کلانشهرهای جهان (متروپلیس) همکاری و شبکه‌سازی‌ برای منتفع شدن همه شهرها از این دانش و به نقد گذاشتن آنها، گامی مؤثر در دیپلماسی شهری و ارتقای دانش تخصصی در مدیریت شهرهاست.

او با بیان اینکه  وبینار «چشم‌اندازها و چالش‌ها در بازآفرینی شهری» با همین هدف شکل گرفته است، ادامه داد: امیدوارم بتوانیم گریز کوتاهی به تجارب و درس‌آموخته‌های شهرهای شرکت‌کننده در بازآفرینی شهرها داشته باشیم و باب همکاری‌های گسترده‌تری با آنها گشوده شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
فعالیت‌های استارت‌آپی به متخصصان علوم انسانی نیاز دارند
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا مطرح کرد:

فعالیت‌های استارت‌آپی به متخصصان علوم انسانی نیاز دارند

متخصصان سایر حوزه‌ها به توانمندی‌های متخصصان علوم انسانی نیاز دارند تا درصد موفقیت خود را در فعالیت‌های نوآورانه افزایش دهند و عدم این ارتباط یکی از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت بسیاری از فعالیت‌های استارت‌آپی...
تاثیر مصوبه جدید ورود به دانشگاه بر مافیای کنکور
یک استاد دانشگاه تغییرات جدید کنکور را واکاوی کرد

تاثیر مصوبه جدید ورود به دانشگاه بر مافیای کنکور

«سامان‌دهی نظام سنجش می تواند در چند سال آینده جلوی پیشرفت مافیای کنکور را بگیرد؛ اما این موسسات به مرور زمان راه خودشان را پیدا می‌کنند. مافیای کنکور متشکل از افراد خلاقی است که مسیر و چالش‌ها را می‌شناسند.»
دلایل خودنمایی برخی افراد در اینستاگرام
یک روانشناس در گفتگو با عطنا بررسی کرد

دلایل خودنمایی برخی افراد در اینستاگرام

یک استاد دانشگاه معتقد است: «مهم ترین علت خودنمایی های افراطی و گاهی بیمارگونه برخی افراد در اینستاگرام، پایین بودن سطح عزت نفس آنها است. این افراد به جای اینکه شادابی و خوب بودنِ حال خود را در درون خودشان...
علل گرایش زوجین به روابط فرازناشویی
در وبینار آسیب های مرتبط با زوجین بررسی شد

علل گرایش زوجین به روابط فرازناشویی

یک استاد دانشگاه با اشاره به نتایج پژوهش های صورت گرفته در ایران اظهار کرد: «دلایلی که زنان برای گرایش به روابط فرازناشویی بیان کرده‌اند، نارضایتی عاطفی و دلایلی که مردان برای این گرایش عنوان کرده‌اند،...
پر بازدیدها
آخرین اخبار