۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ۱۸:۰۴
کد خبر: ۲۹۶۸۴۲
نسرین محمدپور

فیلم کوتاه داستانی «زحل» به نویسندگی و کارگردانی نسرین محمدپور، منتخب نهایی بخش فیلم کوتاه جشنواره بین‌المللی فیلم لمپا (lampa) شد.


به گزارش عطنا، جشنواره لمپا هفت سال است در کشور‌ روسیه و با رویکرد اجتماعی و پرداختن به مسائلی نظیر نابرابری، مشکلات زیست در جامعه مدرن، حفظ محیط ‌زیست و... برگزار می‌شود‌.‌ این فیلم کوتاه که با محوریت معضل اجتماعی «کودک همسری» ساخته‌شده، پیش ‌از این در جشنواره‌های معتبر دیگر داخلی و خارجی توانسته بود افتخاراتی کسب کند.‌‌


منتخب بخش ویژه جشنواره فیلم بین‌المللی  positively different یونان، جایزه ویژه هیئت‌ داوران جشنواره تدبیر امید، لوح تقدیر بهترین کارگردانی از جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، نامزدی بهترین کارگردانی در بخش دانشجویی جشنواره فیلم سلامت، نامزدی بهترین کارگردانی در بخش ویژه آسیب‌های اجتماعی جشنواره دانشجویی فیلم امید، نامزدی بهترین تصویربرداری در جشنواره دانشجویی فیلم امید و... از افتخاراتی است که محمدپور با ساخت فیلم داستانی زحل به ارمغان آورده است‌. گفتنی است فیلم‌های برگزیده سال گذشته این جشنواره در کنفرانس بین‌المللی فعالیت‌های داوطلبانه در مقر نمایندگی‌های سازمان ملل متحد در ژنو نیز به نمایش درآمد.


جشنواره فیلم لمپا از ۱۴‌ تا ۱۶ اکتبر (۲۳ تا ۲۵ مهر) سال جاری در شهر پرم روسیه برگزار خواهد شد و نسرین محمدپور با فیلم‌سازانی از کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، برزیل و... در بخش فیلم کوتاه رقابت خواهد کرد.


گفتنی است، محمدپور، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکدۀ علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار