۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۵۹
کد خبر: ۲۷۵۹۸۲
6922914-20190303150802399

در مراسمی که به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی برگزار شد، به نقش و تاثیر دانش آموختگان این دانشکده در روزنامه نگاری و روابط عمومی نیم قرن گذشتۀ کشور پرداخته شد.


به گزارش عطنا، این برنامه به همت جمعی از فارغ التحصیلان ورودی سال های ۴۶تا ۵۸ در سالن اجتماعات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی (محل سابق دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی) برگزار شد. در این مراسم یاد و نام پیشکسوتان و بنیانگذاران درگذشته و در قید حیات این دانشکده  گرامی داشته شد. محمدمهدی فرقانی دانشجوی پیشین و رئیس کنونی دانشکده علوم ارتباطات، خواستار انتقال تجارب به نسل کنونی روزنامه نگاران و متخصصان روابط عمومی کشور شد.


در ادامه جمعی از فارغ التحصیلان و دانشجویان سال های اولیه روزنامه نگاری و روابط عمومی ضمن ذکر خاطرات خود به شرایط روزنامه نگاری و روابط عمومی کشور در نیم قرن اخیر و تاثیر دانش آموختگان این دانشکده در عرصۀ گسترش رسانه ای و ارتباطات حرفه ای کشور پرداختند.


در این مراسم اعلام شد به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی، کتاب «جشن نامه» شامل تاریخچه دانشکده، معرفی استادان، دانشجویان و نوشته های آنان پیرامون دانشکده در دست تهیه است و در ماه های آینده منتشر خواهد شد. همچنین پیشنهاد شد با ایجاد کانون فارغ التحصیلان، تجربیات و دانش پیشکسوتان و استادان رشتۀ روابط عمومی و روزنامه نگاری، تبلیغات و بازاریابی به نسل جوان منتقل شود.


گفتنی است، دانشکده علوم ارتباطات با توجه به رسالتی که در عرصۀ خبری، تبلیغات و بازاریابی داشت، شامل چهار رشته روزنامه نگاری، روابط عمومی، مترجمی و مدیریت بازاریابی بود تا تمام فارغ التحصیلان در تعامل با مردم از دانش کافی برخوردار شوند که در این گردهمایی، فارغ التحصیلان هر چهار رشته حضور داشتند و به بحث و گفت وگو پرداختند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
فعالیت‌های استارت‌آپی به متخصصان علوم انسانی نیاز دارند
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا مطرح کرد:

فعالیت‌های استارت‌آپی به متخصصان علوم انسانی نیاز دارند

متخصصان سایر حوزه‌ها به توانمندی‌های متخصصان علوم انسانی نیاز دارند تا درصد موفقیت خود را در فعالیت‌های نوآورانه افزایش دهند و عدم این ارتباط یکی از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت بسیاری از فعالیت‌های استارت‌آپی...
تاثیر مصوبه جدید ورود به دانشگاه بر مافیای کنکور
یک استاد دانشگاه تغییرات جدید کنکور را واکاوی کرد

تاثیر مصوبه جدید ورود به دانشگاه بر مافیای کنکور

«سامان‌دهی نظام سنجش می تواند در چند سال آینده جلوی پیشرفت مافیای کنکور را بگیرد؛ اما این موسسات به مرور زمان راه خودشان را پیدا می‌کنند. مافیای کنکور متشکل از افراد خلاقی است که مسیر و چالش‌ها را می‌شناسند.»
دلایل خودنمایی برخی افراد در اینستاگرام
یک روانشناس در گفتگو با عطنا بررسی کرد

دلایل خودنمایی برخی افراد در اینستاگرام

یک استاد دانشگاه معتقد است: «مهم ترین علت خودنمایی های افراطی و گاهی بیمارگونه برخی افراد در اینستاگرام، پایین بودن سطح عزت نفس آنها است. این افراد به جای اینکه شادابی و خوب بودنِ حال خود را در درون خودشان...
علل گرایش زوجین به روابط فرازناشویی
در وبینار آسیب های مرتبط با زوجین بررسی شد

علل گرایش زوجین به روابط فرازناشویی

یک استاد دانشگاه با اشاره به نتایج پژوهش های صورت گرفته در ایران اظهار کرد: «دلایلی که زنان برای گرایش به روابط فرازناشویی بیان کرده‌اند، نارضایتی عاطفی و دلایلی که مردان برای این گرایش عنوان کرده‌اند،...
پر بازدیدها
آخرین اخبار