۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۴۴
کد خبر: ۲۷۴۳۲۷
IMG_7234

تفاهم نامۀ میان دانشگاه علامه‌طباطبائی و مرکز ملی فضای مجازی به امضای روسای این دو نهاد رسید.


به گزارش عطنا، در این نشست ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران و دبیر کنونی شورای عالی فضای مجازی، حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی و جمعی از استادان و صاحب نظران این حوزه حضور داشتند.


در ابتدای این نشست، دکتر سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه استادان و پژوهشگران این دانشگاه در حوزه های مختلف علمی وارد شده اند و نسبت به آسیب ها و مشکلات موجود، نشست های بسیاری برگزار کرده اند، اظهار کرد: پژوهش های بسیاری در قالب بسته های علمی و سیاستی دانشگاه علامه طباطبائی به هیئت دولت ارائه شده است. در ابتدا نسبت به این بسته ها ابراز تمایلی وجود نداشت ولی اکنون شاهد این امر هستیم که هیئت دولت از ما درخواست کرده است، این بسته های سیاستی را در اختیار آنها قرار دهیم. با دستور رئیس جمهور این بسته ها در اختیار هیئت وزیران قرار گرفته است. وی تصریح کرد: بسیار خرسندیم که امروز با مرکز ملی فضای مجازی انعقاد تفاهم نامه داریم و امیدواریم این تفاهم نامه منشا خیر برای هر دو نهاد شود.


در ادامه این نشست دکتر ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران اظهار کرد: همکاری بین دانشگاه‌ها و مرکز ملی فضای مجازی کشور می‌تواند در ایجاد ادراک مشترک در رابطه با فضای مجازی کشور کمک کند تا بتوانیم بین حکومت، مردم، نخبگان علمی و دانشگاهی و صنعت و اقتصاد یک ادراک بین اذهانی ایجاد کرده و در فضای شبه وفاق حرکت کنیم. وی با اشاره به این که مرکز ملی فضای مجازی کشور از سال گذشته همکاری با مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها را شروع کرده است، تأکید کرد: فضای مجازی در دنیا به شدت اجتماعی و برخلاف آن در ایران سیاسی است که این یکی از مشکلات ما در این حوزه است. در واقع اگر حتی از دریچه اقتصادی به فضای مجازی وارد می‌شدیم سایر حوزه‌های تکنولوژی و اجتماعی را نیز می‌توانستیم داشته باشیم.


در پایان نشست یکی از پژوهش های کلان انجام شده در زمینۀ فضای مجازی توسط دکتر غیاثوند از استادان دانشگاه علامه طباطبائی ارائه شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
فعالیت‌های استارت‌آپی به متخصصان علوم انسانی نیاز دارند
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا مطرح کرد:

فعالیت‌های استارت‌آپی به متخصصان علوم انسانی نیاز دارند

متخصصان سایر حوزه‌ها به توانمندی‌های متخصصان علوم انسانی نیاز دارند تا درصد موفقیت خود را در فعالیت‌های نوآورانه افزایش دهند و عدم این ارتباط یکی از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت بسیاری از فعالیت‌های استارت‌آپی...
تاثیر مصوبه جدید ورود به دانشگاه بر مافیای کنکور
یک استاد دانشگاه تغییرات جدید کنکور را واکاوی کرد

تاثیر مصوبه جدید ورود به دانشگاه بر مافیای کنکور

«سامان‌دهی نظام سنجش می تواند در چند سال آینده جلوی پیشرفت مافیای کنکور را بگیرد؛ اما این موسسات به مرور زمان راه خودشان را پیدا می‌کنند. مافیای کنکور متشکل از افراد خلاقی است که مسیر و چالش‌ها را می‌شناسند.»
دلایل خودنمایی برخی افراد در اینستاگرام
یک روانشناس در گفتگو با عطنا بررسی کرد

دلایل خودنمایی برخی افراد در اینستاگرام

یک استاد دانشگاه معتقد است: «مهم ترین علت خودنمایی های افراطی و گاهی بیمارگونه برخی افراد در اینستاگرام، پایین بودن سطح عزت نفس آنها است. این افراد به جای اینکه شادابی و خوب بودنِ حال خود را در درون خودشان...
علل گرایش زوجین به روابط فرازناشویی
در وبینار آسیب های مرتبط با زوجین بررسی شد

علل گرایش زوجین به روابط فرازناشویی

یک استاد دانشگاه با اشاره به نتایج پژوهش های صورت گرفته در ایران اظهار کرد: «دلایلی که زنان برای گرایش به روابط فرازناشویی بیان کرده‌اند، نارضایتی عاطفی و دلایلی که مردان برای این گرایش عنوان کرده‌اند،...
پر بازدیدها
آخرین اخبار