۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۰
کد خبر: ۲۶۸۰۶۶
yosefi (2)
عضو هیئت‌ علمی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: برای مبارزه با پول‌شویی‌های گسترده در نظام بانکی کشور، شفافیت اقتصادی نقش مهم و مؤثری دارد.

به گزارش عطنا به نقل از خبرگزاری آنا، محمدقلی یوسفی با اشاره به اینکه برای مبارزه با پول‌شویی‌های گسترده و کلان در کشور نیازمند شفافیت اقتصادی هستیم، گفت: متأسفانه عملکرد نهادهای موازی و قدرتمند در کشور موجب شده است تا شاهد وقوع پول‌شویی در بخش‌های خصوصی و خصولتی(شبه دولتی) ایران باشیم.

وی با بیان اینکه اختلاس‌های کلان و بی‌حساب و کتاب نتیجه پول‌شویی‌هایی گسترده در نظام‌های مالی کشور است، افزود: از پول‌شویی‌های گسترده می‌توان به عملکرد نامناسب مؤسسات مالی و اعتباری که زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کردند، اشاره کرد به‌طوری‌که بعضی از این مؤسسات در شرایط کنونی قادر به بازپرداخت مبالغ سپرده‌گزاران نیستند و وقوع این اتفاق موجب شده است تا مطالبه‌گران که از قشرهای مختلف مردم هستند به اعتراض‌های مکرر و مداوم اقدام کنند.

یوسفی تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی به‌عنوان یک نهاد مالی از ابزارهای قانونی متعددی برای مبارزه با پول‌شویی در کشور برخوردار است، اما عملیاتی کردن این ابزارهای قانونی نیازمند شفافیت اقتصادی است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبائی اضافه کرد: عملکرد بانک مرکزی و در کل نظام بانکی کشور برای مبارزه با پول‌شویی بسیار نامناسب است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
قیمت گذاری دولتی، امضاها و صندلی های طلایی عامل جولان دلالان در اقتصاد
علی مروی در گفتگو با عطنا:

قیمت گذاری دولتی، امضاها و صندلی های طلایی عامل جولان دلالان در اقتصاد

یک استاد دانشگاه درباره راه حل حذف دلالی در اقتصاد ایران می گوید: «اگر بتوانیم قیمت گذاری دولتی کالاهای خصوصی، امضاهای طلایی و پرداخت یارانه را در اقتصاد حذف کنیم، بخش قابل توجهی از دلالی ها از بین خواهد...
چشم انداز کسب و کارها در سال 1400 |  ریسک ها و استراتژی ها
چالش کرونا و تحریم ها چگونه اقتصاد را اسیر کرد

چشم انداز کسب و کارها در سال 1400 |  ریسک ها و استراتژی ها

محیط کسب و کار در ایران حداقل در دوهه اخیر همواره با چالش‌های عدیده‌ای مواجه بوده است. موانع متعددی که تولیدکنندگان در طول سال با آن مواجهند، مسیر کسب‌وکار را در ایران در سال‌های اخیر، هم فرسایشی و هم...
پر بازدیدها
آخرین اخبار