۰۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۶:۲۱
کد خبر: ۲۶۶۶۰۴
basij

بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی از احمد تویسرکانی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دعوت کرد تا در زمینه «تصویب قانون ثبت در ایران» پاسخگوی سؤالات دانشجویان این دانشگاه باشد.


به گزارش خبرنگار عطنا، بسیج دانشجویی دانشگاه اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی با انتشار نامه‌ای در صفحه‌های مجازی خود به امضاء محمدمهدی جوادیار، مسئول بسیج این دانشکده خواستار پاسخ‌گویی و حضور تویسرکانی در دانشگاه علامه شده است.


متن این نامه به شرح ذیل است:


جناب آقای دکتر تویسرکانی، ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور


با عرض سلام‌وصلوات بر محمد و آل محمد


به‌رغم گذشت بیش از هشتاد سال از تصویب قانون ثبت در ایران، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به‌عنوان متولی اجرای این قانون هنوز نتوانسته است حقوق مالکیت راجع به اموال غیرمنقول را به‌عنوان زیرساخت توسعه پایدار حقوقی و اقتصادی در کشور تثبیت کند. تا جایی که به اذعان مسئولین سازمان ثبت قریب به یک‌سوم دعاوی حقوقی و کیفری در قوه قضاییه، مربوط به دعاوی مالکیت اموال غیرمنقول است.


از طرف دیگر مع الاسف کشور ما در زیرشاخه «صیانت از مالکیت فیزیکی» از «شاخص بین‌المللی حقوق مالکیت» (IPRI) رتبه 92 را از بین 127 کشور کسب نموده است. این در حالی است که پنج کشور اول منطقه رتبه‌های زیر 30 را در جهان دارند. این رتبه حکایت از وضعیت متزلزل حقوق مالکیت در کشور ما در مقایسه با کشورهای موضوع چشم‌انداز بیست‌ساله دارد.


وضعیت متزلزل حقوق مالکیت در ایران به یکی از موانع جدی توسعه و پیشرفت اقتصادی تبدیل‌شده است و بسیاری از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به همین دلیل ایران را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نمی‌کنند.


با این مقدمه و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حضور مسئولین در دانشگاه‌ها، از حضرت‌عالی دعوت می‌شود به‌عنوان متولی اصلی حقوق مالکیت کشور، در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی حضور یافته و پاسخگوی سؤالات دانشجویان در مورد عملکرد سازمان ثبت و قوه قضاییه در حوزه حقوق مالکیت باشید. بازه پیشنهادی برای حضور جنابعالی 6 آذرماه لغایت 20 آذر است. ضمناً آقای امیرعباس محمدلو با شماره تماس 09384898169 جهت هماهنگی خدمتتان معرفی می‌شود.


پیشاپیش از عنایت حضرت‌عالی سپاس‌گزاریم.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
قیمت گذاری دولتی، امضاها و صندلی های طلایی عامل جولان دلالان در اقتصاد
علی مروی در گفتگو با عطنا:

قیمت گذاری دولتی، امضاها و صندلی های طلایی عامل جولان دلالان در اقتصاد

یک استاد دانشگاه درباره راه حل حذف دلالی در اقتصاد ایران می گوید: «اگر بتوانیم قیمت گذاری دولتی کالاهای خصوصی، امضاهای طلایی و پرداخت یارانه را در اقتصاد حذف کنیم، بخش قابل توجهی از دلالی ها از بین خواهد...
چشم انداز کسب و کارها در سال 1400 |  ریسک ها و استراتژی ها
چالش کرونا و تحریم ها چگونه اقتصاد را اسیر کرد

چشم انداز کسب و کارها در سال 1400 |  ریسک ها و استراتژی ها

محیط کسب و کار در ایران حداقل در دوهه اخیر همواره با چالش‌های عدیده‌ای مواجه بوده است. موانع متعددی که تولیدکنندگان در طول سال با آن مواجهند، مسیر کسب‌وکار را در ایران در سال‌های اخیر، هم فرسایشی و هم...
پر بازدیدها
آخرین اخبار