۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۲۷
کد خبر: ۲۵۰۰۹۰
eghtesad moghavemati ghavami hoseini (7)

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی گفت: یک صنف شدن دلالان و ارز فروشان بازار، اقدامی غیرممکن و نامعقول است چراکه این افراد هر یک نظر شخصی و سیاست خاص خود را دارند.


به گزارش عطنا، سیدحسن قوامی در گفت‌وگو با ایمنا، در مورد تلاش دلالان ارز برای بی ثبات ساختن بازار و افزایش نوسانات، اظهار کرد: در بازار دو گروه افراد وجود دارند، گروه دوم که غیردولتی و خصوصی هستند، سهم بیشتری در ایجاد نوسانات و آشفته سازی بازار دارند.


وی با بیان اینکه ارزی که در اختیار دلالان ارز قرار دارد اکثرا سرمایه گذاری می‌شود، تصریح کرد: یک صنف شدن دلالان و ارز فروشان بازار، اقدامی غیرممکن و نامعقول است چراکه این افراد هر یک نظر شخصی و سیاست خاص خود را دارند.


عضو هیئت علمی گروه اقتصاد و بازرگانی دانشگاه علامه طباطبائی با تاکید بر اینکه دولت و دستگاه‌های نظارتی سعی دارند تا نوسانات بازار را کنترل کنند، افزود: آشفته بودن بازار و نوسانات کاذب به نفع دلالان است و آن ها در صدد آشفته شدن بازار برای کسب منفعت و سود مضاعف هستند، اگر در بازار معلقِ ارز پیش بینی صحیح انجام شود، سود کلانی نصیب پیشگو و سرمایه گذار خواهد شد.


قوامی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که این پیش بینی‌ها از اطلاعاتی نشأت می‌گیرند که کاملاً خصوصی هستند و دسترسی برخی افراد به این نوع آمار جای سؤال دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
قیمت گذاری دولتی، امضاها و صندلی های طلایی عامل جولان دلالان در اقتصاد
علی مروی در گفتگو با عطنا:

قیمت گذاری دولتی، امضاها و صندلی های طلایی عامل جولان دلالان در اقتصاد

یک استاد دانشگاه درباره راه حل حذف دلالی در اقتصاد ایران می گوید: «اگر بتوانیم قیمت گذاری دولتی کالاهای خصوصی، امضاهای طلایی و پرداخت یارانه را در اقتصاد حذف کنیم، بخش قابل توجهی از دلالی ها از بین خواهد...
چشم انداز کسب و کارها در سال 1400 |  ریسک ها و استراتژی ها
چالش کرونا و تحریم ها چگونه اقتصاد را اسیر کرد

چشم انداز کسب و کارها در سال 1400 |  ریسک ها و استراتژی ها

محیط کسب و کار در ایران حداقل در دوهه اخیر همواره با چالش‌های عدیده‌ای مواجه بوده است. موانع متعددی که تولیدکنندگان در طول سال با آن مواجهند، مسیر کسب‌وکار را در ایران در سال‌های اخیر، هم فرسایشی و هم...
پر بازدیدها
آخرین اخبار