جمعه، 27 مهر 1397 04:53:19
آخرین اخبار
در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد:

چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»

چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» به مدت دو روز از 5‌ تا 7 دی‌ماه و با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس انجمن جامعه شناسی ایران برگزار شد.

به گزارش عطنا، مراسم افتتاحیه این همایش دو روزه، سه‌شنبه 5 دی‌ماه در سالن شهید مطهری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور استادان دانشگاه و پژوهشگران برگزار و معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، ایرج حریرچی، قائم‌مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، حبیب‌الله طاهرخانی، معاون وزیر مسکن و شهرسازی و رئیس شرکت عمران شهرهای جدید، سیدحسین سراج زاده، رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران،  حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی و  شیرین احمدنیا، عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی و دبیر علمی همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» به ایراد سخنرانی پرداختند.

این همایش ملی با هدف تقویت دانش و گسترش ادبیات علمی حوزۀ علوم اجتماعی و ارتقای کمی و کیفی پژوهش اجتماعی و فرهنگی با محور ویژه «نابرابری و عدالت اجتماعی» برگزار شد.

در این همایش ۳ روزه که با همکاری و حمایت نهادهای علمی، آموزشی و پژوهشی، انجمن‌های علمی، موسسه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی برگزار شد، جمعی از دست اندرکاران و مسئولان نظام آموزشی و پژوهشی، دانشگاهیان، فعالان و پژوهشگران عرصه علوم اجتماعی و انسانی از دانشگاه‌های کشور به ارائه سخنرامی و مقالات خود پرداختند.

در این همایش ۶ نشست تخصصی با عنوان‌های: «علم، فناوری و جامعه»، «نابرابری‌ها و مهاجرت‌های منطقه‌ای در ایران»،« فرهنگ سیاسی و رفتار انتخاباتی مردم ایران»،«جامعه و جوانان»،«مطالعات فرهنگی- اجتماعی و مسئلۀ نابرابری»،«زلزله کرمانشاه، شهروندان و مدیریت بحران» برگزار خواهد شد.  لازم به ذکر است در حاشیۀ این همایش سه روزه، نمایشگاه عکس و برگزاری مسابقه به منظور توجه بیشتر به وضعیت جامعه و رویدادهای جاری کشور با محوریت موضوعات نابرابری، عدالت‌ اجتماعی و همچنین زلزله برگزار و به برگزیدگان در اختتامیه همایش  نیز جوایزی اهدا شد.

دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبائی، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه الزهرا (س)، سازمان بهزیستی کشور، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، انجمن جمعیت شناسی ایران، انجمن انسان شناسی ایران، انجمن علوم سیاسی ایران، انجمن روان‌شناسی ایران، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، پژوهشکده علوم اجتماعی جهاد دانشگاهی، موسسه مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران، دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، انجمن مددکاران اجتماعی ایران، وزارت ورزش و جوانان، موسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی(احیای ارزش ها) و موسسه توانمندسازی کودکان ستاک در زمینه برگزاری این همایش همکاری داشتند.

اخبار مرتبط با این گزارش

گزارش تصویری/ افتتاحیه همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس انجمن جامعه شناسی ایران برگزار شد.
در چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» بیان شد:‌ ابتکار: تشکیل کارگروه برای اجرای سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب/ سراج‌زاده: مسئولیت جامعه‌شناسی همواره اخلاقی، اجتماعی و حرفه‌ای است چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس انجمن جامعه شناسی ایران برگزار شد. در افتتاحیه این مراسم، حریرچی از تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت برای ۵۰ میلیون نفر از ایرانیان خبر داد.
سلیمی در چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ شاهد تئوریزه کردن نابرابری در ساحت اندیشه اجتماعی هستیم/ قربانی شدن فهم واقعی علل نابرابری اجتماعی در پوپولیسم رئیس دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: متأسفانه ما چه در جامعه دانشگاهی و چه در نوشته‌هایمان و چه در برخی از بخش‌های جامعه روشنفکری‌مان و چه در سیاست‌گذاری‌هایمان به‌نوعی دچار پوپولیسم شده‌ایم.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست علم، فناوری و جامعه (1) نشست علم، فناوری و جامعه به همت مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست فرهنگ سیاسی و رفتار انتخاباتی مردم ایران (2) نشست فرهنگ سیاسی و رفتار انتخاباتی مردم ایران به همت مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست «عدالت و رسانه» با حضو خانیکی، منتظرقائم و گیویان (3) نشست «عدالت و رسانه» به همت انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست جامعه و جوانان در ایران (4) نشست جامعه و جوانان در ایران در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست مطالعات فرهنگی اجتماعی و مسئله نابرابری (5) نشست مطالعات فرهنگی اجتماعی و مسئله نابرابری به همت دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست جامعه‌شناسی کودکی (6) نشست جامعه‌شناسی کودکی در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست جامعه‌شناسی اخلاق (7) نشست جامعه‌شناسی اخلاق در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست مسائل نوظهور جمعیتی (8) نشست مسائل نوظهور جمعیتی به همت انجمن جمعیت‌شناسی ایران در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست فرهنگ و جامعه با حضور سیدجواد میری (9) نشست فرهنگ و جامعه در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ کارگاه رویکردهای نوین در نگاه جامعه‌شناسان شهری به روان‌شناسی (10) کارگاه رویکردهای نوین در نگاه جامعه شناسان شهری به روان‌شناسی به همت انجمن روان‌شناسی ایران در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست مسائل اجتماعی در ایران (11) نشست مسائل اجتماعی در ایران به همت سازمان بهزیستی کشور در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست جامعه‌شناسی احساسات (12) نشست جامعه‌شناسی احساسات در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست نابرابری‌ها و مهاجرت‌های منطقه‌ای در ایران (13) نشست نابرابری‌ها و مهاجرت‌های منطقه‌ای در ایران به همت موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست مشترک انجمن مددکاران اجتماعی و سازمان بهزیستی کشور (14) نشست مشترک انجمن مددکاران اجتماعی و سازمان بهزیستی کشور در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست ابعاد اجتماعی فرهنگی ایدز (15) نشستابعاد اجتماعی فرهنگی ایدز در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست پژوهش‌های توسعه شهری (16) نشست پژوهش‌های توسعه شهری به همت موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست جامعه‌شناسی تاریخی (17)
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست جامعه‌شناسی دین (18) نشست جامعه‌شناسی دین در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست فلسفه علوم اجتماعی (19) نشست فلسفه علوم اجتماعی در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست زلزله کرمانشاه، شهروندان و مدیریت بحران (20) نشست زلزله کرمانشاه، شهروندان و مدیریت بحران در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ سخنرانی سارا شریعتی و مقصود فراستخواه در دانشگاه علامه (21) سارا شریعتی، مقصود فراستخواه و مونیکا ولراب زار در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی سخنرانی کردند.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست سیاست‌های آموزشی (22) نشست سیاست‌های آموزشی در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست جامعه‌شناسی روستایی و عشایر (23) نشست جامعه‌شناسی روستایی و عشایر در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست مسائل اجتماعی و نابرابری (24) نشست مسائل اجتماعی و نابرابری در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست نابرابری‌های اجتماعی با حضور پرویز اجلالی (25)
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست روش‌شناسی پژوهش در سیاست‌گذاری اجتماعی (26) نشست روش‌شناسی پژوهش در سیاست‌گذاری اجتماعی در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست بررسی تحقیقات ملی با حضور عباس عبدی (27) نشست بررسی تحقیقات ملی در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ سخنرانی راغفر، مومنی، میرزایی و میدری در دانشگاه علامه (28) میدری، معاون وزیر کار، میرزایی، معاون شهردار تهران، راغفر، استاد دانشگاه الزهرا و مومنی، استاد دانشگاه علامه طباطبائی درباره نابرابری‌های اقتصادی اجتماعی در ایران و تهران در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی سخنرانی کردند.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست مطالعات فرهنگی اجتماعی آموزش عالی در ایران (29) نشست مطالعات فرهنگی اجتماعی آموزش عالی در ایران به همت پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ سخنرانی مراد فرهادپور، صالح نجفی و محمد مالجو در دانشگاه علامه (30) در نشستی که به همت موسسه پرسش در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد، پژوهشگران جوان و مطرح حوزه فلسفه و علوم اجتماعی به بررسی چیستی و چرایی برابری و نابرابری در جامعه ایران پرداختند.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست جامعه‌شناسی خانواده (31) نشست جامعه‌شناسی خانواده در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست جنسیت و نابرابری (32) نشست جنسیت و نابرابری در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست قومیت و نابرابری (33) نشست قومیت و نابرابری در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست جامعه‌شناسی صلح (34) نشست جامعه‌شناسی صلح در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نشست علم، سیاست، پژوهش اجتماعی (35) نشست علم، سیاست، پژوهش اجتماعی به همت انجمن علوم سیاسی ایران در قالب چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»؛ نمایشگاه «نابرابری و عدالت اجتماعی» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه (36) همزمان با چهارمین همایش ملی«پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران»، نمایشگاهی از آثار ارسالی علاقه‌مندان با موضوع نابرابری و عدالت اجتماعی و همچنین زلزله کرمانشاه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
گزارش تصویری/ اختتامیه چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» اختتامیه چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران» با حضور مسئولان، استادان دانشگاه و پژوهشگران و ارائه گزارش همایش توسط انجمن جامعه‌شناسی ایران در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.