پنجشنبه، 29 شهریور 1397 05:57:17
با اکران 6 فیلم برگزار شد؛

هفته فیلم مستند کارستان در دانشگاه علامه

در هفته فیلم مستند کارستان، فیلم‌های«طبرستانی‌ها»، «پازلی‌ها»، «پنبه تا آتش»، «شاعران زندگی»، «مادر زمین» و «بنیانگذار محک» در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه‌طباطبائی به نمایش درآمدند.

به گزارش عطنا، در روز اول، نمایش مستند «طبرستانی‌ها» به کارگردانی محسن عبدالوهاب از سوی بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با حضور بابک علوی، دانشیار دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، حمیدرضا ارباب، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت فنی و مهندسی خرد صنعت و علی عرب‌زاده، عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی، شنبه 15مهرماه در دانشکده اقتصاد این دانشگاه برگزار شد.

در روز دوم، نمایش مستند «پازلی‌ها» به کارگردانی مهدی گنجی از سوی بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با حضور رخشان بنی‌اعتماد، مشاور هنری، دکتر داوود دانش‌جعفری، استاد دانشگاه علامه طباطبائی و وزیر امور اقتصاد و دارایی دولت نهم، میلاد صابری، موسس و رئیس هیئت مدیره کار بانک و مدیر استارت‌آپ گرایند، شاهین طبری، موسس و مدیرعامل چارگون و ناصر براتی، عضو هیئت مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با محوریت «آی‌تی‌‌ استارت‌آپ»، یک‌شنبه، 16مهرماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

در روز سوم، نمایش مستند «پنبه تا آتش» به کارگردانی بهرام عظیم‌پور از سوی بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با حضور زاهد شیخ‌الاسلامی، مدرس و مشاور در زمینه رهبری، لطفعلی بخشی، استاد و عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، حسین صامعی، استاد دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه صنعتی شریف و سعید جابر انصاری، عضو هیئت مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و مدیر میزگرد با محوریت «صنعت»، دوشنبه 17مهرماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه برگزار شد.

در روز چهارم، نمایش مستند «شاعران زندگی» به کارگردانی شیرین برق‌نورد از سوی بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با حضور فرشاد مومنی، عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی، نسرین جزنی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهیدبهشتی ‌و نسیم تهرانی، استادیار گروه مهندسی صنایع خوارزمی با محوریت «کشاورزی»، سه‌شنبه، 18مهرماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

در روز پنجم، نمایش مستند «مادر زمین» به کارگردانی مهناز افضلی از سوی بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با حضور ابوالفضل کزازی، عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبائی، محمدرضا واعظ مهدوی معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و مریم رسولیان، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با محوریت «محیط زیست»، چهارشنبه، ۱۹مهرماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

در روز ششم، میزگرد بررسی علمی مستند «بنیانگذار محک» از مجموعه کارهای پروژه «کارستان» با مضمون کارآفرینان موفق کشور با حضور فیروزه صابر، مدیرعامل و موسس بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان، دکتر هادی خانیکی، عضو هیئت علمی دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر علی عرب مازار، عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی، زهرا بهروز آذر، کارشناس ارشد مدیریت کارآفرینی و محسن عبدالوهاب، فیلم‌ساز و سعیده قدس، بنیانگذار موسسه محک، پنجشنبه 20 مهر ماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

اخبار مرتبط با این گزارش

گزارش تصویری/ (1) هفته فیلم مستند کارستان در دانشکده اقتصاد/ روز اول، نمایش طبرستانی‌ها «هفته فیلم مستند کارستان»، با نمایش فیلم «طبرستانی‌ها» در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه‌طباطبائی، آغاز شد.
هفته فیلم مستند کارستان در دانشگاه علامه؛ (2) تکیه بر ابتکارات و هنرهای شخصی در نبود قواعد و ضوابط/ نگاه «صادراتی و بین‌المللی» عامل موفقیت شرکت طبرستان است در نشست اکران و تحلیل مستند «طبرستانی‌ها» عنوان شد فقط طرح سهامداری باعث مالکیت نمی‌‎شود بلکه نوع رهبری آن شرکت و هویت جمعی به طور غیرمستقیم تاثیر گذاشته و در نهایت مجموعه اینها حس مالکیت را به وجود می‌آورد .
گزارش تصویری/ (3) هفته فیلم مستند کارستان در دانشکده اقتصاد/ روز دوم، نمایش پازلی‌ها روز دوم «هفته فیلم مستند کارستان»، با نمایش فیلم «پازلی‌ها» در حضور عوامل و استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده اقتصاد این دانشگاه ادامه یافت.
هفته فیلم مستند کارستان در دانشگاه علامه؛ (4) در شهرهای کوچک هم می‌‌توان کارآفرینی کرد/ مهم‌ترین عامل موفقیت یک شرکت در اکران و تحلیل فیلم «پازلی‌ها» عنوان شد که داشتن ایده، رهبری و مدیریت، کارگروهی، ارائه محصول در زمان مناسب، داشتن سرمایه لازم، عدم غفلت از مسائل جزئی و بحران‌زا، رشد و توسعه مدوام و بازاریایی از عوامل موفقیت یک شرکت استارت‌آپی هستند ضمن اینکه کار تیمی و گذر از چالش‌‌ها مهترین عامل موفقیت این فیلم بوده است.
گزارش تصویری/ (5) هفته فیلم مستند کارستان در دانشکده اقتصاد/ روز سوم، نمایش پنبه تا آتش روز دوم «هفته فیلم مستند کارستان»، با نمایش فیلم «پنبه تا آتش» در حضور عوامل و استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده اقتصاد این دانشگاه ادامه یافت.
هفته فیلم مستند کارستان در دانشگاه علامه؛ (6) «از پنبه تا آتش» روایت حاجی‌بابای لحاف‌دوز، بنیان‌گذار صنعت ریخته‌گری در نشست اکران و تحلیل مستند «پنبه تا آتش» مطرح شد که این فیلم‌ها با هدف انگیزه‌بخشی و به تصویر کشیدن زندگی‌ الهام‌بخش کسانی ساخته شده است که با تکیه بر فکر و پشتکارخود، ارزش‌هایی را در جامعه خلق کرده‌اند ضمن اینکه در سرتاسر این فیلم، عشق به مردم و کشور، آزادی و توسعه و ایمان به انجام کار موردنظر خود، دیده می‌شود.
گزارش تصویری/ (7) هفته فیلم مستند کارستان در دانشکده اقتصاد/ روز چهارم، نمایش شاعران زندگی روز چهارم «هفته فیلم مستند «کارستان»، با نمایش فیلم «شاعران زندگی» در حضور عوامل و استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده اقتصاد این دانشگاه ادامه یافت.
هفته فیلم مستند کارستان در دانشگاه علامه؛ (8) ساختار نهادی ما بازدارنده فعالیت‌های خلاقانه و کارآفرینانه است در اکران و تحلیل فیلم «شاعران زندگی» مطرح شد که در دنیای امروز، حرفه­گرایی، حرف اول را می‌زند، حرفه‌گرایی یعنی اهداف، کیفیت و رفتار یک فرد، شغل خاصی را معرفی کند و فرد با آن شغل عجین شود ضمن اینکه ما نباید تولید را به مثابه نظام حیات جمعی ببینیم زیرا تولید همان‌قدر که اقتصادی است، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و فعالیتی مربوط به امنیت ملی نیز هست.
گزارش تصویری/ (9) هفته فیلم مستند کارستان در دانشکده اقتصاد/ روز پنجم، نمایش مادر زمین روز پنجم «هفته فیلم مستند «کارستان»، با نمایش فیلم «مادر زمین» در حضور عوامل و استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده اقتصاد این دانشگاه ادامه یافت.
هفته فیلم مستند کارستان در دانشگاه علامه؛ (10) تاریخ توسعه، تاریخ کارآفرینان است/ رابطه امید به زندگی با بیکاری! روز پنجم «هفته فیلم مستند «کارستان»، با نمایش فیلم «مادر زمین» در حضور عوامل و استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده اقتصاد این دانشگاه ادامه یافت.
گزارش تصویری/ (11) هفته فیلم مستند کارستان در دانشکده اقتصاد/ روز ششم، نمایش بنیانگذار محک نشست بررسی علمی 6 فیلم اکران شده در سینماهای کشور با عنوان «هفته فیلم مستند» با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و «بنیاد کارآفرینی زنان و جوانان» روز آخر خود را پشت سر گذاشت.
هفته فیلم مستند کارستان در دانشگاه علامه؛ (12) «محک» نمونه موسسه‌ای کامل در داشتن شاخص‌های توسعه پایدار/ ما برای جامعه‌مان چه کرده‌ایم در میزگرد بررسی علمی مستند «بنیانگذار محک» عامل شکل‌گیری این ایده «گفت‌و‌گو» و عوامل موفقیت آن، شفافیت، نیت بشر دوستانه، اهتمام به یادگیری و کار گروهی و عدم سیاست‌زدگی عنوان شد.