سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 23:06:51
آخرین اخبار
در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد؛

نقد و بررسی کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران»

کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران» با حضور مقصود فراستخواه، مولف اثر و استادان حوزه‌های مختلف علوم انسانی سه‌شنبه، 11 اردیبهشت در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی نقد و بررسی شد.

به گزارش عطنا، کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران» اثر دکتر مقصود فراستخواه، دانشیار مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی به همت پژوهشکده ارتباطات و انجمن علمی-دانشجویی مطالعات ارتباطی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور دکتر هادی خانیکی، مدیرگروه علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر محمدامین قانعی‌راد، استاد جامعه‌شناسی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، علی خورسندی‌طاسکوه، استادیار مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی و دکتر زرین زردار، استادیار علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی سه‌شنبه، 11 اردیبهشت در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی نقد و بررسی شد.

اخبار مرتبط با این گزارش

زرین زردار در نشست نقد و بررسی کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران»: (1) کتابی که می‌توانید با آن گفت‌وگو کنید استادیار علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه این کتاب صرفا طبقه‌بندی و تحلیل‌های تاریخی ارائه نمی‌دهد، گفت: این کتاب در ذهن مخاطب مسئله ایجاد می‌کند و سوال‌های جدیدی برایش مطرح می‌کند، به عبارت بهتر مطالعه کتاب آن ماده اولیه مناسبی برای شروع یک گفت‌وگوی جدی راجع به وضعیت دانشگاه به‌دست مخاطب می‌دهد.
محمدامین قانعی‌راد در نشست نقد و بررسی کتاب «گاه و بی‌‌گاهی دانشگاه در ایران»: (2) «دانشگاهی‌شدن جامعه» و «دموکراتیک شدن علم» بعد از انقلاب رخ داد استاد جامعه‌شناسی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با بیان اینکه دولت، بازار و مردم با هم چالش می‌کنند تا بتوانند دانشگاه را بسازنند و به آن شکل دهند، گفت: بعد از انقلاب با توده‌ای شدن آموزش عالی یک نوع بحران پدید آمد که به مردم هم اجازه دخالت در علم می‌داد. اسم این مدل را می‌شود دانشگاهی شدن جامعه و «دموکراتیک شدن علم» گذاشت.
علی خورسندی در نشست نقد و بررسی کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران»: (3) ایران تنها سرزمینی بوده که «الهه آموزش» داشته است استادیار مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه ایران تنها تمدنی بود که الهه آموزش داشت که نام آن الهه «چیستا» بود، گفت: پژوهش‌های تاریخی نشان می‌دهد که ایران تنها تمدن 3000 ساله است که نگاه متفاوتی به آموزش داشته است.
هادی خانیکی در نشست نقد و بررسی کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران»: (4) دانشگاه‌ در ایران «جامعه دانشمندان» نشده است استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه رشد و توسعه دانشگاه در ایران به‌صورت یک خط پیوسته در نیامده است، گفت: مؤلف به‌دنبال این است که ثابت کند در دانشگاه‌های ما برش‌هایی وجود دارد که به‌ یکدیگر متصل نشده بنابراین نمی‌توان گفت که در دانشگاه‌های ایران اجتماع استادان و دانشمندان و حتی دانشکده‌ها صورت گرفته است.
مقصود فراستخواه در نشست نقد وبررسی کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران»: (5) از اینکه کتابم را در زمان حیاتم نقد کردید «ممنونم» این جامعه‌شناس و مولف کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران» با ابراز رضایت از نقد کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران» در زمان حضور خودش، گفت: نقد کتاب در زمان حیات این امکان را برای مولف فراهم می‌کند که بر تولیداتش تأمل کند و در جهت تقویت آنها بکوشد.
گزارش تصویری/ نشست نقد و بررسی کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران» در دانشکده علوم ارتباطات علامه کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران» با حضور مقصود فراستخواه، مولف اثر و استادان حوزه‌های مختلف علوم انسانی در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی نقد و بررسی شد.