جمعه، 26 مرداد 1397 09:56:55
به همت انجمن علمی روابط بین‌الملل دانشگاه علامه برگزار شد؛

نشست «بررسی چالش‌های مهاجران در ایران از نگاه امنیتی»

نشست «بررسی چالش‌های مهاجران در ایران از نگاه امنیتی» در دانشگاه علامه طباطبائی به همت انجمن علمی روابط بین‌الملل در تالار دفاع دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار عطنا، در این نشست که سه‌شنبه، 11 اردیبهشت برگزار شد، غلامعلی چگنی‌زاده، استاد گروه روابط بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبائی، حسینعلی افخمی، مدیرگروه روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی و طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس سخنرانی کردند.

اخبار مرتبط با این گزارش

حسینعلی افخمی در نشست «بررسی چالش‌های مهاجران در ایران از نگاه امنیتی»: (1) انگاره‌سازی رسانه‌ها از مهاجران بر ذهنیت مردم تأثیر دارد/ «بر کس مپسند آنچه تو را نیست پسند» مدیرگروه روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه انگاره‌سازی منفی ما از مهاجران به ضعف‌های فرهنگی ما برمی‌گردد، گفت: رسانه‌ها با رویکرد مثبت خود می‌توانند این ضعف‌ها را کاهش دهند باید در دنیای مجازی خود را برای شهروند جهانی شدن آماده کنیم و نگاه عاقل اندر سفیه نداشته باشیم. 
غلامعلی چگنی‌زاده در نشست «بررسی چالش‌های مهاجران در ایران از نگاه امنیتی»: (2) در دولت‌های ضعیف، مهاجر به یک متن اجتماعی پرچالش وارد می‌شود/ فرآیند امنیتی‌سازی افغان موفق نبوده است استاد گروه روابط بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه باید همیشه مباحث را در قیاس مطرح کرد، گفت: جامعه ایران با افغانستانی‌ها مدارای بسیار داشته است چون این مدارا را با عرب خوزستانی و سایر قومیت‌های ما نداشته است.
طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در نشست «بررسی چالش‌های مهاجران در ایران از نگاه امنیتی»: (3) سیاست‌ درهای باز منجر به معضل‌های بسیاری می‌شود/ در برخورد با مسائل مهاجران«انسانیت» را در نظر بگیریم عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بحث تابعیت به لحاظ تبعات منفی آن به شدت جامعه را متاثر می‌کند باید جوانب این بحث به طور ویژه کارشناسی شود. با وجود اینکه این مسائل را در مجلس مطرح می‌کنیم اما از رسانه‌ها انتظار بیشتری داریم چراکه به دلیل نبود احزاب در جامعه نیازمند حمایت بیشتر رسانه‌ها هستیم.
گزارش تصویری/ نشست «بررسی چالش‌های مهاجران در ایران از نگاه امنیتی» در دانشگاه علامه نشست «بررسی چالش‌های مهاجران در ایران از نگاه امنیتی» در دانشگاه علامه طباطبائی به همت انجمن علمی روابط بین‌الملل در تالار دفاع دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد.