چهارشنبه، 4 مهر 1397 05:17:23
آخرین اخبار
با حضور شهیندخت مولاوردی برگزار شد؛

میزگرد «ایجاد ساختار مناسب برای توسعه و نظارت بر اجرای حقوق شهروندی»

حقوقدانان و فعالان حوزه حقوق شهروندی با حضور مولاوردی، دستیار رئیس جمهور در حقوق شهروندی در دانشگاه علامه طباطبائی به بررسی علمی-تخصصی « ایجاد ساختار مناسب برای توسعه و نظارت بر اجرای حقوق شهروندی» پرداختند.

به گزارش عطنا، میزگرد علمی-تخصصی «ایجاد ساختار مناسب برای توسعه و نظارت بر اجرای حقوق شهروندی» به همت دانشگاه علامه طباطبائی و همکاری دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی، با حضور دکتر شهیندخت مولاوردی، دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، دکتر جواد نوروزی، رئیس شورای سیاست‌گذاری دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی، دکتر رضا اکبری‌نوری، دستیار وزیر ارتباطات در امور حقوق شهروندی و عضو شورای سیاست‌گذاری دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی و مونس کشاورز، دبیر کنگره بین‌المللی حقوق شهروندی و مدیرمسئول انتشارات حقوق شهروندی، دکتر وحید آگاه، استاد حقوق دانشگاه علامه طباطبائی و قائم مقام رئیس کمیته آموزش و پژوهش انجمن علمی حقوق اساسی ایران‌ و با مدیریت دکتر حمیدرضا علومی‌یزدی، معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی و عضو شورای سیاست‌گذاری دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی چهارشنبه، 1 آذر برگزار شد.

اخبار مرتبط با این گزارش

گزارش تصویری/ میزگرد «ایجاد ساختار مناسب برای توسعه و نظارت بر اجرای حقوق شهروندی» حقوقدانان و فعالان حوزه حقوق شهروندی با حضور مولاوردی، دستیار رئیس جمهور در حقوق شهروندی در دانشگاه علامه طباطبائی به بررسی علمی-تخصصی « ایجاد ساختار مناسب برای توسعه و نظارت بر اجرای حقوق شهروندی» پرداختند.
دبیر کنگره بین‌المللی حقوق شهروندی: افراد باید قلباً معتقد به رعایت حقوق یکدیگر باشند مونس کشاورز در میزگرد علمی-تخصصی «ایجاد ساختار مناسب برای توسعه و نظارت بر اجرای حقوق شهروندی» گفت: اگر می‌خواهیم حقوق شهروندی به درستی اجرا شود باید به دنبال نهادینه کردن آن در همه افراد جامعه باشیم تا آنها قلبا خود را ملزم به رعایت حقوق یکدیگر بدانند.
وحید آگاه: منشور حقوق شهروندی آیینه تمام‌نمای حقوق ملت در قانون اساسی است استاد حقوق دانشگاه علامه طباطبائی در میزگرد علمی-تخصصی «ایجاد ساختار مناسب برای توسعه و نظارت بر اجرای حقوق شهروندی»گفت: منشور حقوق شهروندی الزام آور است و منبع حقوقی محسوب می‌شود. دولت به بهترین نحو کارش را انجام داده بقیه مسیر کار سازمان‌های مردم‌نهاد است.همه دستگاه‌ها باید خودشان را تابع مواد منشور حقوق شهروندی بدانند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی: دانشگاهیان به مقوله حقوق شهروندی ورود کنند/ نقش اساسی سازمان‌های مردم‌نهاد در تحقق حقوق شهروندی دکتر جواد نوروزی در میزگرد علمی-تخصصی «ایجاد ساختار مناسب برای توسعه و نظارت بر اجرای حقوق شهروندی» گفت: مواد منشور حقوق شهروندی تنها با ورود دانشگاهیان و جامعه علمی به این موضوع در جامعه متجلی می‌شود. تنها کاری که لازم است دولت برای تحقق حقوق شهروندان انجام دهد، حمایت سازمان‌های مردم‌نهاد است.
دستیار وزیر ارتباطات در امور حقوق شهروندی: نگاه ما با نگاه مشروطه‌خواهان تفاوتی نکرده است/ تفکر بسازیم نه سازمان دکتر رضا اکبری‌نوری در میزگرد علمی-تخصصی «ایجاد ساختار مناسب برای توسعه و نظارت بر اجرای حقوق شهروندی» گفت: ساختارهای ما مشکل ندارد، این نگاه ما است که مشکل دارد، ما به مسائل رویکرد توسعه‌ای نداریم، برای رشد و توسعه جامعه مدنی ابتدا باید زیرساخت‌های ذهنی‌مان را اصلاح کنیم.
شهیندخت مولاوردی: هم‌زمان با سالگرد رونمایی از منشور، عملکرد دولت را گزارش می‌دهیم/ تحقق حقوق شهروندی در گرو تقسیم کار ملی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در میزگرد علمی-تخصصی «ایجاد ساختار مناسب برای توسعه و نظارت بر اجرای حقوق شهروندی» گفت: مواد منشور حقوق شهروندی با تقسیم کار ملی محقق می‌شود و اساسی‌ترین کار نهادینه کردن حقوق شهروندی در کودکان، نوجوانان و جوانان است.
ایجاد ساختار مناسب برای توسعه و نظارت بر اجرای حقوق شهروندی؛ اگر من دانشجوی مطالبه‌گری نباشم، شهروند مطالبه‌گری هم نخواهم بود نهاد دولتی، کارآمدی لازم برای تحقق و نظارت بر حسن اجرای حقوق شهروندی را ندارد و حتما باید به سمت تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد برویم، نهادهای مردمی و غیر دولتی باید دارای اختیارات اجرایی و شبه‌قضائی باشند.