جمعه، 20 تیر 1399 11:43:56
آخرین اخبار

میزگرد «اخلاق و فرهنگ عمومی» با حضور فراستخواه و مجاهدی در انجمن اخلاق در علوم و فناوری

به گزارش عطنا، در این نشست که عصر دوشنبه، 12 شهریورماه برگزار شد، مقصود فراستخواه، عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و محمدمهدی مجاهدی ، عضو هیئت علمی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برای جمعی از استادان دانشگاه و پژوهشگران علوم انسانی به بحث پیرامون اخلاق علمی پرداختند.

بعد از این میزگرد، نشست هم‌اندیشی هیئت مدیره انجمن اخلاق در علوم و فناوری برگزار شد.

اخبار مرتبط با این گزارش

گزارش تصویری/ میزگرد «اخلاق و فرهنگ عمومی» با حضور فراستخواه و مجاهدی میزگرد «اخلاق و فرهنگی عمومی» با سخنرانی مقصود فراستخواه و محمدمهدی مجاهدی در دفتر انجمن اخلاق در علوم و فناوری برگزار شد.
مقصود فراستخواه در نشست «اخلاق و فرهنگ عمومی»: (1) شرکت در جماعت‌های علمی به تقویت خودانگاره ملی کمک می‌کند/ نگذاریم تنها راه مردم سهیم‌شدن در فساد باشد عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی با بیان اینکه ایرانی‌ها دچار یک خودانگاره‌ مخدوش ملی، فرسایش ذهنی و خستگی عاطفی شده‌اند که این برای نشاط اخلاقی مناسب نیست، اظهار کرد: مردم می‌توانند با هوش متوسط، درک عمومی و عقل سلیم خود زندگی اخلاقی داشته باشند و لازمه آن شنیدن صدای دیگری و ارتباط با دیگران است.
محمدمهدی مجاهدی در نشست «اخلاق و فرهنگ عمومی»: (2) «گفت‌وگو» به ارتقای تراز اخلاقی جامعه کمک می‌کند عضو هیئت علمی واحد علوم و تحقیقات اظهار کرد: آنچه به اخلاق در فرهنگ عمومی باز می‌گردد توانمندی انسان‌ها برای کنش اخلاقی و توانمندی برای گفت‌وگو کردن است. در خلال گفت‌وگو از یکدیگر فهم ضمنی پیدا می‌کنیم و تراز اخلاقی ما در آنجا کشف و فهم می‌شود.