جمعه، 26 مرداد 1397 13:28:08
در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد؛

مراسم بزرگداشت استاد امیرناصر کاتوزیان

به گزارش عطنا، انجمن حقوق شناسی و خانه اندیشمندان علوم انسانی اولین همایش از مجموعه همایش‌های «اندیشمندان حقوق ایران» را همزمان با سومین سالگرد استاد امیر ناصر کاتوزیان روز دوشنبه، 13 شهریور ماه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار کردند.

در این همایش لعیا جنیدی، استاد دانشگاه تهران، امیر حسن‌آبادی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، فرشاد رحیمی، عضو معاونت دیوان عالی کشور، محمد حسین ساکت، رئیس هیئت مدیره انجمن حقوق شناسی، مرتضی شهبازی‌نیا، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس، بهمن کشاورز، رئیس اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری ایران، محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از استادان، وکلا و مسئولان دولتی حضور داشتند.

گفتنی است کاتوزیان یکی از حقوق دانان برجسته کشور، استاد تمام حقوق دانشگاه تهران بود، او که پدر علم حقوق ایران خوانده می‌شود شهریور ماه سال 1393 دار فانی را وداع گفت.

اخبار مرتبط با این گزارش

مرتضی شهبازی‌نیا در مراسم بزرگداشت امیرناصر کاتوزیان: (1) کاتوزیان عاشق و دلداده عدالت بود/ او به ما جرأت «عادلانه» اندیشیدن داد رئیس دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس گفت: هنر کاتوزیان تلفیق قانون، عدالت و اخلاق بود، هرگز قانون‌گریزی را تشویق نکرد، به قانون وفادار و متعهد بود و جایگاه حکومت قانون را به رسمیت می‌شناخت، اما شیفته عدالت بود.
بهمن کشاورز در مراسم بزرگداشت امیرناصر کاتوزیان: (2) با درگذشت کاتوزیان «در جهان رخنه‌ای پدید آمد» رئیس اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری ایران با بیان اینکه دانشگاه‌ها از منفعت علم دکتر ناصر کاتوزیان محروم شدند، اظهار کرد: با رفتن کاتوزیان رخنه‌ای پدید آمد که گمان نمی‌کنم به این زودی‌ها پر نشود.
امیر حسین‌آبادی در مراسم بزرگداشت امیرناصر کاتوزیان: (3) گلایه استاد از خانه‌نشینی اجباری رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز اظهار کرد: دکتر کاتوزیان از آنهایی است که نامش واقعا ماندنی است هم به لحاظ آثاری که به جا گذاشته است و هم به لحاظ عشقی که به عدالت داشت.
فرشاد رحیمی در مراسم بزرگداشت امیرناصر کاتوزیان: (4) کاتوزیان روحیه نقدپذیری و اصلاح داشت معاون دیوان عالی کشور با اشاره به روحیه نقدپذیری استاد کاتوزیان گفت: استاد همیشه معتقد بود نباید با عجله بنویسیم و با وابستگی به متن ویرایش نشده به خود اجازه تغییر ندهیم باید هنگام نوشتن یک متن تمام دقت و تمرکز خود را به کار بگیریم.
جنیدی در مراسم بزرگداشت کاتوزیان: (5) کاتوزیان آزادی را والاترین ارزش انسانی می‌دانست/ «حق عمومی جامعه» بهترین معیار قانون‌گذاری است معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به راه و منش استاد کاتوزیان اظهار کرد: طبیعی بود که کاتوزیان به آزادی معتقد باشد و آن را یکی از والاترین ارزش‌ها بداند اما حد آزادی هر کسی را به نظم تعریف می‌کرد. ایشان همیشه در کنار ارزش آزادی، از ارزش نظم و عدالت صحبت می‌کرد و اینها در عین اینکه ارزش هستند، ویژگی نوشته‌های کاتوزیان نیز است.
گزارش تصویری/ مراسم بزرگداشت استاد امیرناصر کاتوزیان بزرگداشت استاد امیر ناصر کاتوزیان، پدر علم حقوق همزمان با سومین سالگرد درگذشت ایشان در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. انجمن حقوق شناسی و خانه اندیشمندان علوم انسانی اولین همایش از مجموعه همایش‌های «اندیشمندان حقوق ایران» را همزمان با سومین سالگرد استاد امیر ناصر کاتوزیان روز دوشنبه، 13 شهریور ماه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار کردند.