پنجشنبه، 2 اسفند 1397 08:22:41
آخرین اخبار
آقای وکیل 74 ساله شد؛

بزرگداشت استاد بهمن کشاورز و رونمایی از کتاب «وکالت‌نامه» در خانه اندیشمندان علوم انسانی

آیین نکوداشت استاد بهمن کشاورز، حقوقدان و رئیس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

به گزارش عطنا، آیین نکوداشت استاد بهمن کشاورز، حقوقدان، پژوهشگر و رئیس سابق اتحادیه سراسر کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) روز یکشنبه، 18 شهریورماه با سخنرانی علیرضا آذربایجانی، معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری، ابراهیم امینی، نایب رئیس شورای شهر تهران، محمدحسین ساکت، رئیس هیات مدیره انجمن حقوق‌شناسی، مرتضی شهبازی‌نیا، رئیس اتحادیه سراسر کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)، فریده غیرت، نایب رئیس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز و سعید ملک‌زاده، رئیس کمیته حقوق دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و تهمورث بشیریه، استاد حقوق دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان مجری برگزاری مراسم برگزار شد.

این مراسم با تارنوازی استاد کیوان ساکت، موسیقی‌دان و نوازنده برجسته سه‌تار همراه بود.

همچنین در این مراسم، از کتاب وکالت‌نامه (مجموعه مقالات در نکوداشت استاد) رونمایی شد.

گفتنی است بهمن کشاورز، متولد ۱۳۲۳ است که پیشتر در فاصله سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۰ و ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ ریاست اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران را عهده‌دار بو و بیشتر به دلیل وکالت غلامحسین کرباسچی در دادگاه، نزد افکار عمومی شناخته شده‌ است.

اخبار مرتبط با این گزارش

آقای وکیل 74 ساله شد؛ بزرگداشت استاد بهمن کشاورز و رونمایی از کتاب «وکالت‌نامه»+تصاویر کامل آیین نکوداشت استاد بهمن کشاورز، حقوقدان و رئیس سابق اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.
محمدحسین ساکت در مراسم «نکوداشت استاد بهمن کشاورز»: (1) باید عرفان حقوقی و حقوق عرفانی در بین قضات و وکلا تقویت شود رئیس هیئت مدیره انجمن حقوق‌شناسی گفت: تنها راه نجات دادگستری این است که قضات صالح، شایسته، دانشمند و بی‌عقده بر کرسی بنشینند و کسانی تصدی کار را به عهده بگیرند که عاشق کار و آگاه به امرند.
علیرضا آذربایجانی در مراسم «نکوداشت استاد بهمن کشاورز»: (2) بهمن کشاورز جایگاه وکالت را افزایش و ارتقا داده است معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری گفت: علم حقوق، هم علم است هم فن و هم هنر؛ اگر شأن و جایگاهی که وکالت در طول تاریخ داشته، حفظ شده و ارتقا پیدا کرده است مرهون وجود کسانی چون بهمن کشاورز است که از این حرفه و فن استفاده کردند.
ابراهیم امینی در مراسم «نکوداشت استاد بهمن کشاورز»: (3) وکیل باید امین موکل و جامعه خود باشد نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: وکیل باید امین موکل و جامعه خود باشد و بتواند اعتماد افکارعمومی را جلب کند؛ نماد بارز این ویژگی را در جناب آقای بهمن کشاورز بزرگوار شاهد هستیم و جامعه حقوقی ما باید از داشتن چنین نمادهایی بر خودش ببالد و تلاش کنند که این نمادها را قدردان باشند.
مرتضی شهبازی نیا در مراسم «نکوداشت استاد بهمن کشاورز»: (4) وقت‌شناسی و نزاکت از ویژگی‌های بارز بهمن کشاورز است رئیس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: وقت‌شناسی، نزاکت و احترام در رفتار استاد بهمن کشاورز بارز و مثال‌زدنی است.
فریده غیرت در مراسم «نکوداشت استاد بهمن کشاورز»: (5) بهمن کشاورز به کانون وکلا اعتبار داد نایب رئیس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: آقای کشاورز جزء کسانی است که به کانون وکلا اعتبار داده است. اگر قرار باشد که روزی ما آیین‌نامه اخلاق حرفه‌ای را بخواهیم برای وکلا داشته باشیم بهترین نمونه و الگو برای یک وکیل درست، صدیق، باسواد و موفق آقای بهمن کشاورز هستند.
سعید ملک‌زاده در مراسم «نکوداشت استاد بهمن کشاورز»: (6) بهمن کشاورز بزرگترین معلم من در طول زندگی بوده و است رئیس کمیته حقوق دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بهمن کشاورز بزرگترین معلم، آموزگار و استاد من در طول زندگی بوده و هست؛ او در طول ۵۴ سال، ۶۴۸ هفته، ۱۹۷۰۰ روز و در تمام لحظات آنچه می‌دانست آموخت مرا، اما قدر استاد و نکو دانستن استاد به من یاد نداد و حالا در برابر او ایستاده‌ام تا او را قدر نهم و سپاس گویم.
تهمورث بشیریه در مراسم «نکوداشت استاد بهمن کشاورز»: (7) استاد بهمن کشاورز هویت از دست رفته من را زنده کرد استاد حقوق دانشگاه علامه‌طباطبائی گفت: به خاطر مشی و رفتارهایی که استاد در طول زندگی داشتند تصمیم گرفتیم به سهم خودمان به محضر ایشان ادای دین کرده باشیم تا درآن به حد ممکن قدر استاد را پاس داریم واین چنین بود که به دنبال برنامه ریزی برای تشکیل چنین جلسه ای رفتیم.
بهمن‌کشاورز در مراسم «آیین نکوداشت استاد بهمن کشاورز»: (8) به سوگند وکالت وفادار بودم رئیس سابق اتحادیه سراسر کانون‌های وکلای دادگستری ایران گفت: وقتی در این حرفه قرار گرفتم سعی کردم اقتضائاتش را آنچنان که بایسته است و آنچه را که در قسم‌نامه قانون وکالت آمده است و همه شئون وکالت را که همه شئون زندگی وکیل را می‌پوشاند به جا بیاورم؛ امیدوارم موفق شده باشم.