سه شنبه، 24 تیر 1399 08:10:18
آخرین اخبار
شماره چهارم دوماهنامه مروارید منتشر شد؛

تروریسم تنهایی در «مروارید»

شماره جدید مجله «مروارید» به مدیرمسئولی گیتا علی‌آبادی و سردبیری پژمان موسوی با موضوع «تنهایی» منتشر شد.

به گزارش عطنا به نقل از ایران آنلاین در بخش جامعه این شماره گزارش‌هایی از تنهایی اقشار مختلف تهیه شده است از انسان‌هایی که حتی در خانه خودشان احساس تنهایی می‌کنند تا سربازان، سالمندان رهاشده در کهریزک، زندانیان سیاسی پیش از انقلاب و دانشجویان خارج از کشور.

همچنین مقالاتی درباره تنهایی زنان، لزوم بازگشت تنهایی آیینی به زندگی و بررسی تنهایی از منظر عصب‌پژوهی در این بخش آمده است. اندیشه مروارید با یادداشتی از علی فردوسی درباره تفاوت معنا و مفهوم تنهایی در اقلیم‌ها و آیین‌های مختلف آغاز می‌شود. مصطفی ملکیان نیز در گفتگویی درمورد رابطه عشق و تنهایی سخن گفته است.

مقالات دیگر بخش اندیشه به رابطه ادبیات و تنهایی پرداخته‌اند. همچنین نقش رژیم‌های توتالیتر و سیاست‌های جنگ‌طلبانه در رواج تنهایی در این بخش بررسی شده است.

در بخش تجسمی این شماره جلال ستاری در مورد رابطه اسطوره و انزوا و عدم فضیلت تنهایی سخن گفته است. مطالب دیگر این بخش به رابطه هنر و تنهایی، بازنمایی تنهایی در هنر پرداخته شده و آثار نقاشانی چون آلبرتو جاکومتی و ادوارد هاپر بررسی شده است. ملانکولی و تنهایی در سینما مبجث دیگری است که در این بخش مطرح شده است.

شماره چهارم دوماهنامه «مروارید» با عنوان «تروریسم تنهایی»  در ۱۱۲ صفحه و به قیمت ۵هزارتومان نشر یافته است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *