چهارشنبه، 24 دی 1399 13:05:54
محمدقلی‌یوسفی:

سیاست «واردات درمانی» باید اصلاح شود

استاد دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه با تعویض افراد در کابینه دولت، مشکلات حل نمی‌شوند، اظهار کرد: بزرگترین بحران در شرایط کنونی اقتصاد کشور بحران پولی و بانکی و رکود تورمی حاکم بر اقتصاد است.

به گزارش عطنا به نقل از ایلنا، محمدقلی‌یوسفی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در پاسخ به این پرسش که به باور شما وزیر بعدی اقتصاد باید از میان کدام نحله فکری اقتصادی انتخاب شود و اولویت‌های کاری وزیر بعدی اقتصاد و دارایی چه باید باشد، اظهار داشت: اینکه وزیر اقتصاد از کدام نحله فکری باشد چندان اهمیتی ندارد مهم تصمیمات و سیاست‌گذاری‌های کل دولت در مورد اقتصاد است.

وی افزود: اینکه افراد در کابینه دولت عوض شوند یا نشوند مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه بزرگترین بحران در شرایط کنونی اقتصاد کشور بحران پولی و بانکی و رکود تورمی حاکم بر اقتصاد است.

یوسفی ادامه داد: مشکل اصلی در سیستم بانکداری، عدم شفافیت و بحران نرخ سود بانکی است که باید حل شود ضمن آنکه تا زمانی که منابع مالی لازم بدست نیاید نمی‌توان برای ایجاد اشتغال کاری کرد.

وی گفت: سیاست واردات درمانی باید اصلاح شود اینکه با افزایش واردات قیمت‌ها را پایین بیاورند و نرخ‌ها را کنترل کنند راه درستی نیست و ضرورت دارد منابع را به سمت تولیدات داخل و تولیدات مولد کشاورزی هدایت کنند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *