پنجشنبه، 14 فروردین 1399 03:15:33
آخرین اخبار
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:

هنر، بهترین زبان انتقال مفاهیم قرآنی

محمدرضا حشمتی، رئیس بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن در مراسم افتتاح این نمایشگاه بر ضرورت مشارکت هنرمندان برای انتقال مفاهیم قرآنی به جامعه تأکید کرد.

به گزارش عطنا، محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که عصر دوشنبه، ۸ خردادماه در مصلی تهران برگزار شد، با بیان اینکه این نمایشگاه از سه بخش محتوایی، پشتیبانی و فروش تشکیل شده است، اظهار کرد: شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه، شعار قرآن، اخلاق و زندگی را برای امسال برگزیده است و فعالیت غرفه‌ها بر اساس این شعار ترسیم شده است.

حشمتی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با قرآن، گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، قرائت، حفظ و تجوید مقدمه‌ای است تا قرآن را بهتر بفهمیم، همچنین تأکید ایشان بر آن است که هنرمندان و نویسندگان وارد صحنه شوند تا مفاهیم قرآن را به جامعه ارائه کنند.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه باید زبان انتقال مفاهیم قرآنی به جامعه تغییر کند، تصریح کرد: بهترین زبانی که می‌توانیم مفاهیم قرآنی را به نسل نو انتقال دهیم، زبان هنر است. از این رو مجموعه های فعال در حوزه های هنری و فرهنگی را بر آن داشتیم تا در این حوزه فعال شوند. امیدواریم بتوانیم از هنرمندان و خلاقیت‌هایشان برای انتقال مفاهیم قرآنی استفاده کنیم.

به گفته وی بیست سازمان و نهاد به صورت مستقیم در برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن مشارکت داشتند.

گفتنی است بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن از امروز (دوشنبه، ۸ خرداد) به مدت ۲۰ روز در مصلی امام خمینی(ره) دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۷ تا ۲۴ از نمایشگاه بازدید کنند.

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *