جمعه، 20 تیر 1399 18:56:12
آخرین اخبار
با حضور 1700 متقاصی خانم صورت گرفت؛

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه علامه

دومین روز آزمون کارشناسی ارشد(ناپیوسته) سال تحصیلی ۹۶-۹۷ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی روز جمعه با رقابت بیش از ۴۴۹ هزار داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در ۵۸ کد رشته امتحانی آغاز شد .

به گزارش عطنا، دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی نیز در دو نوبت صبح و عصر یکی از حوزه‌های برگزاری آزمون کارشناسی ارشد برای بیش از ۱۷۰۰ متقاضی خانم در رشته های مهندسی کامپیوتر، شیمی و زیست شناسی سلولی و مولکولی بود.

صبح جمعه رقابت ۳۲۹ هزار و ۵۵۴ داوطلب در ۲۲ کدرشته امتحانی برگزار شد که از این تعداد ۱۴۲هزار و ۹۴۹ نفر مرد و ۱۸۶ هزار و ۶۵۰ نفر مرد بودند.

عصر جمعه ۸ اردیبهشت ماه نیز ۱۲۰ هزار و ۳۶۴ داوطلب در ۳۶ کدرشته امتحانی به رقابت پرداختند که از این تعداد شرکت‌کننده ۷۵هزار و ۹۸۲ نفر زن و ۴۴ هزار و ۳۸۲ داوطلب مرد بودند.

بر اساس آمارهای گزارش‌شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور،‌ از تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب ثبت‌نام‌کننده در آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ تعداد ۴۳۰ هزار و ۶۶ نفر زن و ۴۴۸ هزار و ۳۲۲ نفر مرد هستند.

همچنین از این تعداد داوطلب ثبت‌نام‌کننده تعداد ۵۳۳ هزار و ۵۵۱ داوطلب در گروه علوم انسانی، ۴۵ هزار و ۲۲۸ داوطلب در گروه علوم پایه، ۲۰۰ هزار و ۱۹۴ داوطلب در گروه فنی مهندسی، ۲۷ هزار و ۹۱۵ داوطلب در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۶۹ هزار و ۳۴۳ داوطلب در گروه هنر و تعداد ۲ هزار و ۱۵۷ داوطلب در گروه دامپزشکی ثبت‌نام کرده‌اند.

همچنین از تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب ثبت‌نام‌کننده در آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ تعداد ۷۱ هزار و ۷۷۴ داوطلب علاوه بر انتخاب کدرشته‌امتحانی اول علاقه‌مندی خود را نسبت به انتخاب کدرشته‌امتحانی دوم نیز اعلام کردند.

اعلام نتایج اولیه، دهه دوم خرداد

گفتنی است که نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ به صورت کارنامه تنظیم شده و کارنامه تمام داوطلبان شرکت‌کننده توسط سازمان سنجش آموزش کشور در دهه دوم خردادماه ۹۶ از طریق سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org منتشر خواهد شد.

 بنابراین داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند برای پذیرش در کد رشته‌ محل‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بجز دانشگاه آزاد اسلامی با مراجعه به سایت این سازمان نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و برای پذیرش در کد رشته محل‌های دانشگاه آزاد نیز در همان تاریخ مقرر یعنی از نیمه دوم خرداد با مراجعه به سایت مرکز سنجش آزمون دانشگاه آزاد نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *