یکشنبه، 12 بهمن 1399 08:48:22
مهدی تقوی:

یادمان نرود که در دوره احمدی نژاد، روز به روز فقیرتر می شدیم

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی زیادی در دوران ریاست احمدی‌نژاد بر دولت در کشور رواج یافت و اگر دوباره ایشان برمسند قدرت بنشیند مردم باید به دیگر کشورها مهاجرت کنند.

به گزارش عطنا به نقل از خبرآنلاین، مهدی تقوی اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: خرابکاری‌های دولت‌های نهم و دهم در حوزه اقتصاد که به افزایش تورم و کاهش رشد اقتصادی منتهی‌شد را باید در تاریخ ثبت کرد و به نظر می‌رسد یکی از دلایل توصیه مقام معظم رهبری برای حضور نیافتن رئیس دولت آن دوران در انتخابات همین موضوع باشد.

وی افزود: شورای نگهبان باید محمود احمدی‌نژاد را رد صلاحیت کند زیرا نرخ رشد منفی و تورم ۴۰ درصدی بازمانده دوران ریاست جمهوری ایشان است.

تقوی با اشاره به اینکه مردم در آن دوران روزبه روز فقیرتر شدند، ‌اظهارداشت: آسیب‌های اجتماعی زیادی در دوران ریاست احمدی‌نژاد بر دولت در کشور رواج یافت و اگر دوباره ایشان برمسند قدرت بنشیند مردم باید به دیگر کشورها مهاجرت کنند.

وی ادامه‌داد: کارنامه دولت نهم و دهم مؤید این است که ایشان اصلا صلاحیت قرارگرفتن دوباره در رأس دولت را ندارد و رسانه‌ها باید اطلاع رسانی کنند که در آن دوران چه اتفاقات ناخوشایندی برای کشور رقم خورد.

استاد دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه انتقاداتش به امروز برنمی‌گردد و در دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد هم اقدامات او را نقد ‌کرده ‌است، توضیح‌داد: براین باور هستم که هر کسی می‌داند با افزایش قیمت حامل‌های انرژی تورم و رکود ایجاد می‌شود ولی احمد‌ی‌نژاد، وزراء و مشاورانش این را نمی‌دانستند.

وی گفت: امروز وظیفه ما به عنوان معلم اقتصاد و خبرنگاران به عنوان نمایندگان اذهان عمومی این است که تورم ۴۰ درصدی، نرخ رشد منفی اقتصاد و افزایش بیکاری در آن دوران را به مردم یادآوری کنیم.

تقوی با ابراز ناخشنودی خود از بی‌توجهی محمود احمدی‌نژاد به توصیه مقام معظم رهبری و ابراز امیدواری از اینکه شورای نگهبان صلاحیت ایشان را تأیید نکند، تأکیدکرد: اگر ایشان یا هرکدام از دوستانشان به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شوند مردم فقیر و فقیرتر می‌شوند و بسیاری چاره‌ای جزء مهاجرت نخواهند داشت کنند.

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *