دوشنبه، 22 دی 1399 03:50:25
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم خبر داد؛

پذیرش نخبگان به وسیله پارک‌های علم و فناوری در قالب سرباز

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: افراد نخبه فعال در پارک‌های علم و فناوری دوران خدمت سربازی خود را در این مراکز تحت عنوان سرباز – فناور می‌گذرانند.

به گزارش عطنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خسرو پیری، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم با اشاره به طرح سرباز – فناور، اظهار داشت: وزارت علوم این طرح را از سال گذشته در دفتر برنامه‌ریزی این وزارتخانه مطرح کرده و آن را پیگیری می‌کند.

وی بیان کرد: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای انجام خدمت مقدس سربازی در داخل دانشگاه سهمیه دارند که وزارت علوم با طرح موضوع سرباز – فناور سعی دارد سالیانه ۴ سهمیه را برای افرادی که در پارک‌های فناوری مشغول به فعالیت هستند در نظر بگیرد تا به جای رفتن به پادگان‌ها دوران خدمت خود را در پارک‌های علم و فناوری به کار تحقیق و پژوهش بپردازند.

پیری تصریح کرد: در این طرح افراد نخبه سرباز که در پارک‌های علم و فناوری دوران خدمت خود را می‌گذر‌انند با توجه به تخصص‌هایشان آموزش‌های تکمیلی و لازم را می‌بینند.

وی گفت: افرادی که در شرکت‌های دانش بنیان مشغول به فعالیت هستند با حمایت معاونت علم و فناوری دوران سربازی خود را در این شرکت‌ها سپری می‌کنند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *