دوشنبه، 11 فروردین 1399 02:52:16
آخرین اخبار
در دانشگاه علامه طباطبائی؛

سی و دومین مسابقات قرآن و عترت برگزار شد/+ اسامی برگزیدگان

سی و دومین مسابقات قرآن و عترت(ع) دانشگاه علامه طباطبائی، در دو بخش شفاهی و کتبی با معرفی برترین ها در بخش های مختلف از بین آقایان و بانوان به کار خود پایان داد.

به گزارش عطنا، شنبه، ۱۴ اسفند ماه، مرحله شفاهی و دوشنبه، ۱۶ اسفند ماه، بخش کتبی سی و دومین مسابقات قرآن و عترت(ع) با حضور بیش از ۱۳۰ شرکت کننده در دو بخش آقایان و خانم‌ها در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

در این بخش از مسابقات (مرحله دانشگاهی) بیش از ۱۳۰ نفر در سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی ثبت نام کردند و راه یافتگان پس از داوری و ارزیابی، به مرحله منطقه‌ای مشخص شدند. داوری این دوره از مسابقات را اساتید قرائت سازمان اوقاف و امور خیریه بر عهده گرفتند و قرعه‌های شرکت کنندگان جهت تلاوت بخش ترتیل، تحقیق و مناجات خوانی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مشخص شده بود.

رشته های آزمون این دوره از مسابقات در بخش شفاهی شامل رشته‌های تلاوت تحقیق، تلاوت ترتیل، دعا و مناجات خوانی، اذان (برادران) و آیین سخنوری و در بخش کتبی نیز شامل رشته‌های مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن، آشنایی با احادیث اهل بیت(ع)، آشنایی با سیره معصومین(ع)، احکام، پرسمان معارفی، نرم افزار و وبلاگ، حفظ ۵ جزء اول قرآن کریم، حفظ ۱۰ جزء اول قرآن کریم، حفظ ۲۰ جزء اول قرآن کریم، حفظ کل قرآن کریم بود که نفرات برگزیده جهت معرفی به مرحله مسابقات منطقه‌ای از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به وزارت علوم معرفی می شوند.

نفرات برگزیده بخش شفاهی (خانم ها):

بخش شفاهی (ترتیل):
۱- سارا توسلی
۲-انسیه محدث
۳-فاطمه امیدی

بخش شفاهی (تحقیق)
۱-مائده عباسیان
۲-زینب محمدی
۳-فریده ترک چناری

بخش شفاهی (دعا خوانی)
۱-زهرا بشیری

نفرات برگزیده بخش شفاهی (آقایان):

بخش شفاهی (ترتیل):
۱- سید حامد حسینی
۲-محمد حیدری
۳-مجید بیشه

بخش شفاهی (تحقیق)
۱-سیدمحمدهادی قاسمی
۲-امیرعلی زرقی
۳-سیدغفور موسوی

بخش شفاهی (دعا خوانی)
۱-مرتضی مرتضوی
۲-سینا ربیعی

بخش شفاهی (اذان برادران)
۱- ولی علیزاده
۲- حسین ایمانی

نتایج نهایی آزمون کتبی نیز به شرح زیر است:

حفظ ۵ جز:
۱-مریم کاکاوندی
۲- رقیه حسنلو

حفظ ۱۰ جز:
۱- محمد زارع پور
۲- حسین عسکری
۳- هادی فصاحت

حفظ ۲۰ جز:
۱- فاطمه نوری زاده
۲- داوود فتح الهی

حفظ کل:
۱-علی مستشاری راد
۲- مریم نوری
۳- مصطفی محمدی

حفظ موضوعی:
۱- حمید رضا حسنی
۲- سید مهدی حسینی
۳- فاطمه محمدی

آشنایی با احادیث اهل بیت:
۱- مائده نیکی ملکی

مفاهیم نهج البلاغه:
۱- مهدی نیک روش
۲- پریسا زیرک
۳- میکائیل علی پور

آشنائی با سیره معصومین:
۱- نگار گلستانی
۲- الهه ذبیحی

احکام:
۱-علی تقوائی کشتکار
۲- حسین غفورزاده
۳- یاسمن طباطبائی

آشنائی با ترجمه و تفسیر:
۱- فاطمه گرمابی
۲- علی زهره
۳- ریحانه پور شعبان

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *