شنبه، 27 دی 1399 01:02:19
برپایی نمایشگاه «انقلاب به روایت مطبوعات تاریخی» در موزه ملک؛

نشست تخصصی «جایگاه مطبوعات در انقلاب اسلامی ایران» برگزار می‌شود

muze malek

نشست تخصصی بررسی «نقش و جایگاه مطبوعات در انقلاب اسلامی ایران» با حضور و سخنرانی دکتر مهدی محسنیان‌راد و دکتر محمدمهدی فرقانی، از استادان و پژوهشگران حوزه جامعه‌شناسی و علم ارتباطات، در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

به گزارش عطنا به نقل از روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک موقوفه آستان قدس رضوی، دکتر مهدی محسنیان‌راد، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق و دکتر محمدمهدی فرقانی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در روز دوشنبه ( ۱۸ بهمن ) از ساعت ۱۵، هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه «انقلاب به روایت مطبوعات تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک» درباره تاثیر مطبوعات در پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ سخن خواهند راند.

نمایشگاه «انقلاب به روایت مطبوعات تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک»، هم‌زمان با فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی ایران در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برپا شده است. این نمایشگاه، تصویرهایی از نشریات سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۵۹ خورشیدی دربرگرفته و روایتی دگرگونه از انقلاب مردم ایران در سال ۱۳۵۷ در این نشریات بازتاب یافته است.

نشست «نقش و جایگاه مطبوعات در انقلاب اسلامی ایران» در کنار این نمایشگاه، زمینه‌ای مناسب برای بررسی پیوند میان پدیده انقلاب و مطبوعات فراهم می‌آورد.

کتابخانه و موزه ملی ملک از همه دوستداران فرهنگ و تاریخ ایرانی- اسلامی دعوت می‌کند در این نشست حضور یافته، همچنین از نمایشگاه یادشده بازدید کنند.

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی به شمار می‌آید که در سال ۱۳۱۶ خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف شده است. این گنجینه اکنون در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» جای گرفته است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *