یکشنبه، 21 دی 1399 12:48:27
دبیر شورای عالی فضای مجازی مطرح کرد؛

غفلت کسب و کارها از نگهداری اطلاعات در سیستم‌های ابری

sistem abri

ابوالحسن فیروزآبادی گفت: روند جهانی نگهداری اطلاعات به سمت ابری شدن سیستم‌ها و نگهداری اطلاعات در مراکز CDN‌ها (مراکز توزیع محتوا) است ولی در حال حاضر کشور ما با این سطح فاصله دارد.

به گزارش عطنا به نقل از فارس، دبیر شورای عالی فضای مجازی در واکنش به نگرانی کسبه برای از بین رفتن اسناد حسابداری گفت: روند جهانی نگهداری اطلاعات در سیستم‌های ابری است اما اکنون با این سطح فاصله داریم و نمی‌توانیم مشاغل را اجبار کنیم.

ابوالحسن فیروزآبادی در واکنش به نگرانی کسبه برای از بین رفتن اسناد و مدارک حسابداری و مراجعه مجدد به ساختمان پلاسکو، درباره تمهیدات الکترونیکی شدن اسناد و نگهداری الکترونیکی اسناد، اظهار کرد: روند جهانی نگهداری اطلاعات به سمت ابری شدن سیستم‌ها و نگهداری اطلاعات در مراکز CDN‌ها (مراکز توزیع محتوا) است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشور ما با این سطح فاصله دارد، اما سیاست کلی این است که در شبکه ملی اطلاعات مراکز CDN در کشور توسعه پیدا کنند؛ همچنان که در ۶ ماه اخیر شاهد توسعه قابل توجه مراکز CDN در کشور بودیم و همچنین امیدواریم اپلیکیشن‌هایی در حوزه اداری و مالی در کشور ایجاد شود.

وی درباره اینکه کسب وکارهای سنتی از روش‌های نوین نگهداری اطلاعات استفاده نمی‌کنند، گفت: دیگر کاری نمی‌توان کرد؛ همچنان که آنها از وسایل غیرایمن دیگر نیز استفاده می‌کنند و خطرآفرین می‌شوند.

فیروزآبادی در پاسخ به این سوال که در سطح کلان کشور تمهیدات برای الکترونیکی شدن اسناد و رسمیت یافتن اسناد الکترونیکی چیست، گفت: راه‌حل این موضوع استفاده از امضای دیجیتال است که در بسیاری از سازمان‌ها اجرایی شده و در حال گسترش است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *