یکشنبه، 22 تیر 1399 11:13:07
آخرین اخبار
معاون وزارت علوم:

حضور دانشگاه علامه در جمع برترین‌های «حسابداری تعهدی» کشور باعث افتخار است

دانشگاه‌های علامه طباطبائی و الزهرا (س) در کنار ۵ نهاد و دستگاه اجرایی کشور به عنوان دستگاه‌های برگزیده در اجرای حسابداری تعهدی و پاسخگویی مالی انتخاب شدند.

به گزارش عطنا به نقل از روابط عمومی وزرات علوم، محمد‌حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات فناوری حضور دو دانشگاه وابسته به وزارت علوم در میان هفت دستگاه برتر از نظر اجرای حسابداری تعهدی و پاسخگویی مالی را باعث افتخار دانست.

وی با اشاره به تاریخچه اجرای حسابداری تعهدی، گفت: اجرای حسابداری تعهدی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در سال ۱۳۹۴ در دستور کار وزارت علوم قرار گرفت و تمامی موسسات تحت پوشش این وزارت موظف به تغییر سیستم مالی به حسابداری تعهدی شدند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت  علوم گام بعدی را استقرار سامانه‌های الکترونیک برای اصلاح فرآیندها، افزایش سرعت عملیات مالی، بالا بردن دقت، شفاف‌سازی و فراهم آوردن شرایط لازم برای گزارش‌گیری و مدیریت منابع توسط مدیران اعلام کرد.

گفتنی است، نخستین دوره اعطای «نشان تندیس ملی پاسخگویی مالی دستگاه های اجرایی کشور» که ۲۲ دی‌ماه در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، دانشگاه علامه طباطبائی از بین ۲ هزار موسسه و نهاد عمومی ارزیابی شده در زمینه تحقق حسابداری تعهدی به عنوان دستگاه برگزیده معرفی شد.

این ارزیابی از کلیه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی که صورت‌های مالی سال ۱۳۹۴ آنها بر اساس نظام حسابداری بخش عمومی بر مبنای تعهدی انجام شده بود، صورت گرفت.

دانشگاه علامه طباطبائی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه الزهرا، دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، دانشگاه علوم پزشکی ایران و سازمان امور مالیاتی کشور ۷ موسسه و نهاد کشور بودند که در این ارزیابی به عنوان برگزیده معرفی شدند و عملکرد آنان مورد تقدیر قرار گرفت.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *