یکشنبه، 21 دی 1399 14:28:22
مهدی تقوی:

منتقدان قدر روحانی را با آمدن احمدی‌نژادی دیگر خواهند دانست

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی تهران از اشتغالزایی جوانان با دست یافتن به رشد اقتصادی، خبر داد و گفت: رشد اقتصادی موجب این می‌شود که فضای کسب و کار در کشور فراهم شود.

به گزارش عطنا، «مهدی تقوی» در خصوص عملکرد دولت یازدهم در حوزه اقتصاد به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، گفت: دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصاد بسیار خوب عمل کرده و تورم را از بالای ۴۰ درصد به زیر ده درصد رسانده است. انتقادات به شخص رئیس جمهوری در این حوزه غیر منصفانه است و باید فردی مثل احمدی نژاد رئیس جمهوری شود تا منتقدان قدر روحانی را بدانند.

او بااشاره به تاثیر رشد اقتصادی بر اشتغال جوانان بیان کرد: دولت یازدهم در زمینه اقتصادی عملکرد خوبی داشته و این حاصل زحمات روحانی و اعضا کابینه دولت یازدهم است. وقتی رشد اقتصادی افزایش پیدا کند، بدون شک زمینه اشتغال برای جوانان فراهم شده و معزل بیکاری حل می‌شود.

تقوی در ادامه در خصوص تاثیر افزایش تولید نفت بر شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: در دولت نهم و دهم ما می‌توانستیم حدود یک میلیون بشکه در روز نفت به فروش برسانیم ولی با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و دیپلماسی قوی زنگنه و همکارانش در وزارت نفت توانستیم به حق خود در فروش نفت به ماقبل از تحریم برسیم. در حال حاضر میزان تولید و فروش نفت، نسبت به دولت احمدی نژاد افزایش ۲.۵ برابری داشته و این موضوع اثرات مثبتی در اقتصاد کشور ما بوجود خواهد آورد.

این استاد دانشگاه در خصوص افزایش نرخ ارز در دو ماه گذشته گفت: با آزاد شدن پول‌های بلوکه شده ایران توسط آمریکا، همه منتظر این بودند که نرخ ارز در کشور با کاهش روبرو شود ولی این اتفاق نیفتاد و باکمی افزایش روبرو شد که این هم موضوع با آغاز سال میلادی طبیعی است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *