دوشنبه، 29 دی 1399 07:16:41
مجید حبیبیان:

ایجاد فضای رقابت واقعی، لازمه تولید ملی باکیفیت است

عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی، مجید حبیبیان، ایجاد فضای رقابت واقعی را لازمه تولید ملی با کیفیت در کشور دانست.

به گزارش عطنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید حبیبیان در گفت‌وگو با «حوزه» با اشاره به این مطلب اظهار کرد: یک بخش بسیار مهم در اقتصاد مقاومتی فراهم سازی زمینه‌های تولید موفق و قوی در عرصه اقتصاد است که این کار نیازمند حمایت مسئولان و همت مضاعف تولیدکنندگان داخلی است.

وی همچنین با اشاره به این که تقویت تقاضا عنوان موتور محرکه اقتصاد در شرایط رکود است، افزود: البته باید توجه داشت که در بخش تولید نیز ظرفیت لازم برای پاسخ به افزایش تقاضا وجود داشته باشد تا به این طریق بتوان به رونق تولید اُمید داشت.

عضو انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه قم با تاکید بر این که قبل از هر چیز مسئولان باید به اقتصاد مقاومتی باور داشته باشند، گفت: در کنار باورمندی به اصل ماجرا، باید شرایطی فراهم شود که سیاست‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی به خوبی اجرایی گردد و از آن سو نظارت مطلوب نیز بر روند امور وجود داشته باشد.

وی همچنین با بیان این که در حال حاضر یکی از مشکلات جدی اقتصاد ایران، واسطه گری غیرمولد و در واقع سفته بازی غیرمفید است ، ابراز داشت: از این منظر تلاش برای حذف یا تحدید واسطه‌های غیرمولد ، حمایت محدود از صنایعی که مزیت نسبی یا استرتژیکی دارند و نیز اجتناب از تصدی دولت در اقتصاد و واگذاری آن به بخش خصوصی واقعی از جمله الزامات و بایسته هاست.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *