یکشنبه، 1 دی 1398 11:56:24
آخرین اخبار
دانشکده حقوق علامه شعبه ایرانی انجمن در غرب آسیا

دانشگاه علامه طباطبائی نماینده منطقه‌ای انجمن آسیایی حقوق بین‌الملل شد

asian-law-iran

نام دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان دانشگاه تخصصی علوم انسانی و اجتماعی کشور در فهرست دفاتر منطقه‌ای آسیایی حقوق بین‌الملل درج شد.

به گزارش عطنا به نقل از دانشگاه علامه، به دنبال امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و انجمن آسیائی حقوق بین‌الملل در آذرماه سال جاری و درج نام دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان شعبه ایرانی غرب آسیای این انجمن، فعالیت‌ها و همکاری‌های متقابلی آغاز خواهند کرد. 

این تفاهم نامه همکاری با توجه به ظرفیت‌های علمی و پژوهشی اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی در زمینه حقوق بین‌الملل به امضا رسیده است و طی آن قرار است مباحث و زمینه‌های همکاری این نهاد علمی با دانشگاه‌های غرب آسیا از طریق دانشگاه علامه طباطبائی پیگیری و دنبال شود.

لازم به ذکر است انجمن آسیایی حقوق بین‌الملل به عنوان یک نهاد غیر دولتی و غیر سیاسی تنها محفل معتبر حقوقی در سطح آسیاست که همه حقوقدانان بر جسته آسیا و از جمله حقوقدانان آسیایی دارای سابقه عضویت در نهادهای تخصصی حقوقی و قضایی بین‌المللی در آن عضویت دارند. این انجمن سالیانه کنفرانس‌هایی  برای ارتقاء دانش حقوق بین‌الملل در آسیا برگزار و نیز به صورت مستمر جلسات هم اندیشی میان حقوق‌دانان آسیایی را میزبانی می‌کند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *