جمعه، 24 آبان 1398 13:33:07
آخرین اخبار
با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی؛

سلسله سخنرانی‌های استاد دانشگاه ژاپن برگزار می‌شود

سلسله سخنرانی‌های استاد دانشگاه ژاپن و رئیس مرکز فرهنگی ژاپن-آلمان با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و انجمن فلسفۀ میان‌فرهنگی ایران از تاریخ شنبه ۲۰آذر تا سه‌شنبه ۲۳آذرماه برگزار می‌شود.

به گزارش عطنا، استاد دانشگاه ژاپن، پروفسور ریوزوکه اهاشی طی ۴ نشست به ایراد سخنرانی در دانشگاه علامه طباطبائی، دانشگاه تهران و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی می‌پردازد.

«مارتین هیدگر کیست؟ ایران، ژاپن و متافیزیک غرب» عنوان اولین سخنرانی این مجموعه نشست است که در سالن شهید مطهری واقع در دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی، شنبه ۲۰ آذرماه در ساعت ۱۴:۳۰ برگزار می‌شود.

دومین نشست «گسترش پرسش به فلسفه‌ مشرق زمین با یادی از ایزوتسو و هیدگر» است که یکشنبه ۲۱ آذرماه، ساعت ۱۴:۳۰ در تالار کمال دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران انجام می‌شود.

سخنرانی سوم که عنوان «تکنیک و هنر، آیا ما در عصر تصویر جهان یا در عصر تصویرهای جهان به سر می‌بریم؟» را دارد، در تاریخ دوشنبه ۲۲ آذر، ساعت ۱۴:۳۰ در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.

«اندیشه‌ی ژاپنی عرصه‌ی کشمکش میان سنت و تجدد» چهارمین و آخرین این مجموعه نشست‌هاست که در تاریخ سه‌شنبه ۲۳ آذرماه در ساعت ۱۴:۳۰ در سالن شهید مطهری دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.

گفتنی است مجموعه سخنرانی‌ها در نشست‌ ترجمه می‌شود.

poster-sokhanrani-prof-almani-japoni-1

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *