جمعه، 27 مهر 1397 05:02:14
آخرین اخبار
دانشگاه علامه، پیشرو کارآفرینی علوم انسانی؛

اختتامیه همایش «چکاوک» / برترین‌ها معرفی شدند

اختتامیه اولین دوره از رویداد چکاوک با موضوع «علوم انسانی، کارآفرینی و استارتآپ»، با حضور دانشجویان، برخی از صاحبان کسبوکار‌های موفق و استادان دانشگاه، ۲۰ آبانماه در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش عطنا ، این رویداد که با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در حوزه علوم انسانی و اجتماعی صورت گرفت، شامل مجموعه‌ای از کارگاه‌های آموزشی، پنل تخصصی، نمایشگاه‌های نوپا و مسابقه بین تیم‌های دانشجویی بود که ایده‌های تجاری خود را در حوزه علوم انسانی و اجتماعی ارائه دادند.

در ابتدای این مراسم حسن طائی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر علمی رویداد چکاوک، درخصوص اهمیت و ضرورت کارآفرینی در اقتصاد ایران سخنرانی کرد و گفت: خوشحالیم که در زمینه علوم انسانی توانسته‌ایم دست به نوآوری بزنیم و دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان اولین دانشگاه در این زمینه قدم برداشته است.

 در ادامه، ده تیم دانشجویی که از میان ۲۰ تیم به مرحله نهایی راه یافته بودند در حضور داوران به معرفی خود، اهداف تیم و طرح ایده‌های خود پرداختند که در نهایت با رای داوران سه استارت‌آپ «عاج» (معرفی و رزرویشن خدمات آرایشگاه‌های زنانه)، «تتوریا» (آکادمی آن‌لاین) و «استودنت لانچر» (اطلاعات دانشگاه‌ها در کشورهای مختلف دنیا برای تحصیل)، به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کرده و در پایان جوایز و لوح تقدیر دریافت کردند.

گفتنی است همچنین در این مراسم، یک پنل تخصصی همراه با پرسش و پاسخ، با حضور محمد مهدی به‌کیش، استاد بازنشسته اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی، محسن ملایری، مدیر عامل آواتک و آرش رکنی‌فرد، مدیر ارشد کسب‌و‌کار از دانشگاه سایمون فریزر کانادا با ۱۲ سال سابقه مدیریت سرمایه‌گذاری در آن کشور برگزار شد.

متن بحث‌های پنل این همایش، به همراه سایر جزئیات متعاقبا در پایگاه خبری عطنا قرار می‌گیرد.

قاب تصویر:

عکاس: ایوب قادری(الف)

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *