جمعه، 24 آبان 1398 14:17:57
آخرین اخبار

آیت الله مصباح : تفکیک جنسیتی باعث پیشرفت علمی می‌شود

رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: برگزاری همایش ها و مراسم های نمادین برای وحدت حوزه و دانشگاه فایده ای ندارد، بلکه باید برای وحدت گام های واقعی برداشته شود.

به گزارش عطنا به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله «محمد تقی مصباح یزدی» روز پنجشنبه در دیدار با رییس و جمعی از مسوولان بسیج دانشجویی قم با اشاره به فرارسیدن روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهارداشت: نامگذاری این روز به نام وحدت حوزه و دانشگاه به دلیل اهمیت فعالیت های این دو نهاد موثر در جامعه است.

وی با اشاره به افکار برخی افراد در ابتدای انقلاب مبنی بر وحدت حوزه و دانشگاه گفت: در ابتدای انقلاب که موضوع وحدت حوزه و دانشگاه بیان شد برخی افراد گفتند که طلاب می خواهند دانشگاه ها را به حوزه تبدیل کنند و به مخالفت با آن پرداختند.

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه حوزه و دانشگاه دو نهاد اجتماعی بزرگ در کشور است، افزود: در راس حوزه مرجعیت و رهبر معظم انقلاب قرار دارند، انقلاب از حوزه شروع شد و حوزه نمادی از فعالیت های دینی در جامعه است.

آیت الله مصباح یزدی بیان کرد: حوزه نماد علوم دینی است و دانشگاه نماد دیگر علم است که وحدت این دو سبب ترویج دین و دانش و در کشور می شود.

وی گفت: درگذشته برخی مسوولان می گفتند که اگر دین در برابر علم قرار بگیرد شکست می خورد و دین باید گور خود رابکند و محکوم به شکست است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به ترویج فرهنگ لیبرال از سوی برخی افراد ابرازداشت: برخی از مسوولان و فرهیختگان دانشگاهی در دل خود قبول ندارند که با همراهی دین و علم می توان به پیشرفت رسید.

وی اظهار داشت: افرادی صریحا مقاله می نوشتند که برای رسیدن به پیشرفت غربی باید فرهنگ آن ها را در جامعه پیاده کرد که ریشه فکری آن ها سکولاریسم است.

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به کوتاه آمدن برخی در برابر آمریکا گفت: برخی افراد این موضوع در ذهنشان وجود دارد که ما هیچ وقت به پیشرفت نمی رسیم و هرچه هم تلاش کنیم به آمریکا نمی رسیم و برای همین باید در برابر آن ها کوتاه بیاییم.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: برخی اعتقاد دارند که بدون آمریکا نمی توان پیشرفت کرد و تنها راه موفقیت کشور ما کوتاه آمدن در برابر دولت آمریکا است.

این استاد حوزه با اشاره به فرهنگ حاکم در غرب بیان داشت: این موضوع را در جامعه و در ذهن مردم ایجاد کرده اند که برای رسیدن به پیشرفت باید از فرهنگ غرب الگوبرداری کرد و بدون این فرهنگ، جامعه ما به هیچ پیشرفتی نمی رسد.

آیت الله مصباح یزدی با شاره به آفاتی که انقلاب اسلامی را تهدید می کند، تصریح کرد: آفت انقلاب ما سکولاریسم و جدایی دین از زندگی اجتماعی است، چون برخی هنوز باور ندارند که دین می تواند زندگی را به خوبی اداره کند و مدعی می شوند که دین مزاحم پیشرفت است.

وی در پایان با حمایت از تفکیک جنسیتی دانشگاه ها تاکید کرد: تفکیک جنیستی دانشگاه ها نه تنها مانع پیشرفت نمی شود، بلکه سبب می شود تا سطح علمی دانشجویان افزایش یابد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *