دوشنبه، 22 دی 1399 11:37:31
با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در حوزه علوم انسانی و اجتماعی؛

«چکاوک» در اقتصاد آغاز به کار کرد

اولین دوره از رویداد چکاوک با موضوع علوم انسانی، کارآفرینی و استارت آپ، با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در حوزه علوم انسانی و اجتماعی با حضور دانشجویان، برخی از صاحبان کسب و کار‌های موفق و استادان دانشگاه از تاریخ ۶ آبان ماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه آغاز شد.

به گزارش عطنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علامه، این رویداد شامل مجموعه‌ای از کارگاه‌های آموزشی، پنل تخصصی، نمایشگاه‌های نوپا و مسابقه بین تیم‌های دانشجویی شرکت کننده که ایده‌های تجاری خود را در حوزه علوم انسانی و اجتماعی پرورش داده‌اند، است.

در ابتدای این برنامه، دکتر حسن طائی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی درخصوص اهمیت و ضرورت کارآفرینی در اقتصاد ایران سخنرانی ایراد کرد. سپس برخی از حاضرین ایده‌های خود را مطرح کرده و با مدرسین و مربیان حاضر آشنا شدند. سپس امیر ابراهیم زاده در مورد تکنیک‌های ایده‌پردازی صحبت کرد.

در ادامه، ۲۰ تیم دانشجویی از افراد حاضر در برنامه تشکیل شد تا هر کدام ایده‌های اولیه مطرح شده را در قالب یک طرح کسب و کار منسجم، پس از برگزاری دوره‌های آموزشی با همکاری استادان حاضر، تدوین و ارائه کنند.

گفتنی است در طول این دو روز، علاوه بر مدرسان هر تیم و مدرسان عمومی برنامه، دکتر حسن طائی و دکتر مهدی گودرزی، رئیس مرکز کارآفرینی دانشگاه علامه طباطبائی، با حضور در جلسات، به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات تکمیلی خود جهت پردازش ایده و نیز تهیه مدل کسب و کار پرداختند.

این رویداد ۱۳ و ۱۴ آبان ماه در محل دانشکده اقتصاد با حضور تیم‌های دانشجویی ادامه خواهد یافت و از بین بیست تیم حاضر، ده تیم برای رقابت نهایی در روز ۲۰ آبان ماه انتخاب و جوایزی تقدیم آن‌ها خواهد شد.

chakavak

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *