یکشنبه، 21 دی 1399 18:42:20
نشست کمیته ملی ارتباطات یونسکو برگزار شد؛

بحران آب و تغییرات اقلیمی در دستور کار مدرسان روزنامه‌نگاری

نشست کمیته ملی ارتباطات یونسکو با هدف بحث و بررسی پیرامون چگونگی برگزاری کارگاه آموزشی ارتقای توانمندی مدرسان ‌روزنامه‌نگاری در حوزه تغییرات اقلیمی و مدیریت منابع آب، صبح دوشنبه دهم آبان ماه جاری در دانشکده علوم ارتباطات برگزار شد.

به گزارش خبرنگار عطنا، مهمانان ویژه این نشست، حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکترسید علی چاوشیان مدیر مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری، دکتر اعتمادی مدیر کمیته ملی ارتباطات یونسکو، نماینده دفتر یونسکو در تهران و اعضای کمیته ملی ارتباطات یونسکو در ایران بودند.

در ابتدای این نشست، دکتر فرقانی رئیس دانشکده علوم ارتباطات و عضو کمیته ملی ارتباطات یونسکو ضمن خوشامدگویی به اعضای کمیته ارتباطات یونسکو، به ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی موضوعی، از جمله ‌روزنامه‌نگاری و تغییرات اقلیمی به مثابه شاخه‌ای از ‌روزنامه‌نگاری توسعه پرداخت و آمادگی دانشکده علوم ارتباطات را برای مشارکت در این برنامه و سایر برنامه‌های آموزشی یونسکو اعلام کرد.

در این نشست اعضا در مورد اهداف و محتوای برنامه آموزشی، ترکیب شرکت‌کنندگان و چگونگی انتخاب آنها به منظور تاثیرگذاری هرچه بیشتر بر فضا و اولویت رسانه‌ها برای تمرکز بر مسائل مربوط به تغییرات اقلیمی و مدیریت منابع آب به بحث و تبادل نظر پرداختند.

همچنین راه‌های هرچه بهتر برگزار شدن کارگاه آموزشی ارتقای توانمندی مدرسان ‌روزنامه‌نگاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در همین راستا، کارگاه آموزشی سه روزه که از ۱۴ تا ۱۶ آذرماه، با همکاری کمیسیون ملی یونسکو دانشکده علوم ارتباطات دفتر مطالعات و توسعه رسانه‌ها و وزارت نیرو برگزار می‌شود.

هدف اصلی برگزاری این کارگاه، ارتقای توانمندی مدرسان ‌روزنامه‌نگاری و فعالان رسانه‌ای چهارکشور، ایران، افغانستان، پاکستان و ترکمنستان است.

این کارگاه از برنامه درسی نمونه برای آموزش ‌روزنامه‌نگاری یونسکو بهره می‌برد و دو مدرس خارج از کشور و دو مدرس ایرانی، از همکاران هیئت علمی دانشکده علوم ارتباطات، تدریس این دوره را به عهده خواهند داشت.

گفتنی است فعالان رسانه‌ای، استادان ‌روزنامه‌نگاری و مدیران روابط عمومی سازمان‌های مرتبط با آب و محیط زیست در این کارگاه شرکت می‌کنند.

عکس‌های این نشست را در زیر می‌بینید.

عکاس: نیکو تاجداری 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *