یکشنبه، 15 تیر 1399 21:05:34
آخرین اخبار
با سخنرانی استاد بازنشسته دانشگاه ایالتی کالیفرنیا؛

نشست تحلیل و بررسی «ادبیات کلاسیک و حماسی یونان» برگزار شد

جلسه تحلیل و بررسی ادبیات کلاسیک و حماسی یونان با تاکید بر آثار هومر و با سخنرانی دکتر کاترین هالوین در دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش عطنا به نقل از مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی، جلسه سخنرانی دکتر کاترین هالوین استاد بازنشسته دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، با موضوع تحلیل و بررسی ادبیات کلاسیک و حماسی یونان با تاکید بر آثار هومر اول آبان‌ماه جاری در دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی برگزار شد.

گروه آموزشی زبان و ادبیات انگلیسی و اعضای انجمن علمی دانشجویی این گروه، با دعوت از این متخصص حوزه ادبیات حماسی یونان و هومر شناس بنام، دانش‌افزایی دانشجویان در زمینه ادبیات کلاسیک و حماسی یونان را دنبال کردند.

سخنران جلسه با پرداختن به تفاوت های ساختاری و محتوایی دو حماسه بزرگ هومر ایلیاد و ادیسه، ایلیاد را جلوه روی خشن و جنگجوی بشر و اودیسه را تصویری از انسانی صلح جو و خانواده دوست دانسته و متذکر شد، تاریخ ادبیات نوین غرب در ارتباط با این دو روی سکه بشری رقم خورده و قابل درک است. وی در پایان همچنین اشعاری از سروده های خود را برای حاضرین قرائت کرده و به سوالات دانشجویان پاسخ گفت.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *