شنبه، 14 تیر 1399 07:28:21
آخرین اخبار
این هفته در صربستان؛

دانشگاه علامه‌طباطبائی مهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد شد

مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی در شصت و یکمین نمایشگاه  بین المللی کتاب بلگراد در کشور صربستان که از ۲ تا ۹ آبان (۲۳ تا ۳۰ اکتبر ) برگزار می شود  شرکت خواهد نمود.  این نمایشگاه با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزن فرهنگی ایران در صربستان، انتشارات الهدی و موسسه نما یشگاه‌های فرهنگی برگزار خواهد شد .

به گزارش عطنا، در این دوره، ناشرانی از کشورهای ایران، روسیه، آنگولا، استرالیا، بلاروس، بوسنی هرزگوین، بریتانیا، ایتالیا، یونان، کرواسی، هند، فرانسه، هلند، مقدونیه، آلمان، اتریش، اسپانیا، ژاپن، چین، برزیل، بلغارستان، رومانی، اسلوونی و لهستان با بیش از ۱۵۰ هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین رویدادهای ادبی در منطقه است که با هدف اصلی کمک به ناشران، نویسندگان، کتاب‌فروشان، کتابداران، توزیع‌کنندگان کتاب، شرکت‌های چندرسانه‌ای، و افراد دیگر در کسب‌وکار و همچنین ایجاد ارتباط و همکاری‌های فرهنگی برگزار می‌شود.از سال ۲۰۰۲ نمایشگاه بین‌المللی کتاب «بلگراد» نیز مانند نمایشگاه بین المللی «فرانکفورت» و دیگر نمایشگاه‌های بزرگ یک کشور را به‌عنوان مهمان افتخاری سال می‌پذیرد تا کشور مزبور ادبیات و تولیدات انتشاراتی خود را به بازدیدکنندگان به‌صورت اختصاصی عرضه کند.

namayeshgah-belgrad-2

 در این راستا  کشورهای نروژ، کانادا، فرانسه، بریتانیا، ایالات متحده، ایتالیا، ژاپن، یونان، سوئد، پرتغال، مجارستان، لهستان، چین و روسیه به ترتیب از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۵ مهمان ویژه‌ این نمایشگاه بوده‌اند . در این دوره جمهوری اسلامی ایران مهمان ویژه این نمایشگاه بوده و ارائه آثار حوزه علوم انسانی و اجتماعی به عهده دانشگاه علامه طباطبائی است.

شایان ذکر است اخبار مربوط به حضور نمایشگاه کتاب دانشگاه متعاقبا اعلام خواهد گردید.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *