جمعه، 20 تیر 1399 23:04:12
آخرین اخبار
با حضور محمدمهدی‌فرقانی برگزار شد؛

نخستین جلسه شورای مشورتی اطلاع‌رسانی معاونت حمل و نقل و ترافیک

معاون شهردار تهران در نخستین جلسه شورای مشورتی اطلاع رسانی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در دوره جدید که با موضوع تدابیر و تمهیدات اطلاع رسانی برای «استقبال مهر ۹۵» برگزار شده بود، گفت: با نگاه به آینده و از «مهر ۹۵» باید خودمان را برای «مهر ۹۶» آماده کنیم.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، دکتر مازیار حسینی در جلسه مشورتی با استادان ارتباطات افزود: حرکات نمادین و نو، خوب است، اما فراگیری و گستردگی فعالیت‌ها و این که به جای گروه یا قشر خاصی از جامعه، تمامی اقشار و گروه‌های جامعه را تحت پوشش قرار دهیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی خطاب به استادان حاضر در جلسه با اعلام این که به عنوان یک معلم دانشگاه، به دانش علوم ارتباطات و هنر اطلاع رسانی، آگاهی ندارم اما آمادگی کامل دارم تا با فهم نظرات استادان این رشته و با استفاده از دانش آنها، نکات مورد نظر را به کار گیرم، تاکید کرد: اساسا موضوع ترافیک، موضوع پیچیده‌ای است و البته مسأله فرهنگ ترافیک از اصل موضوع نیز پیچیده‌تر است.

«طرح کاهش» به زبان ساده یعنی ورود خودروهای فاقد معاینه فنی به محدوده زوج و فرد ممنوع

معاون شهردار تهران با تاکید بر اطلاع رسانی صحیح، به نحوی که با رعایت اصل انصاف و نگاه حرفه‌ای به خبر، نوعی مرجعیت خبری در مجموعه شکل بگیرد، اظهار کرد: همچنین برنامه‌های فرهنگی و کمپین‌های اطلاع رسانی باید از ذوق و قریحه هنری برخوردار باشند تا بتوانند تأثیر لازم را بر روی مخاطبان بر جای بگذارند.

حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این که طرح کاهش یا همان «ال ای زد»، طرحی بود که با زبان علمی اما پیچیده مطرح شده بود و برای همین با مخالفت‌های چند وجهی رو به رو شد، تصریح کرد: طرح کاهش به زبان ساده و در یک جمله یعنی این که هر خودرویی که می‌خواهد وارد محدوده زوج و فرد شود، باید برچسب معاینه فنی داشته باشد.

وی با تأکید بر این که ساده سازی مباحث علمی و ارائه مطالب به ساده‌ترین شکل ممکن و پرهیز از گفتن مسائل به شکل پیچیده، یکی از هنرهای خبر خوب و اطلاع رسانی صحیح است، اضافه کرد: هر فرد ابتدا باید از خودش شروع کند و مردم باید خودشان درگیر موضوعات شوند و به عنوان نمونه اگر ایستگاه‌های متروی تهران تمیز است، بخشی از این پاکیزگی به دلیل نظافت مرتب این ایستگاه هاست، اما بخش مهم‌تر آن، ناشی از این است که خود مردم نیز نظافت را در مترو رعایت می‌کنند.

تعریف شهردار بلگراد از تمیزی متروی تهران

معاون شهردار تهران با اشاره به بازدید اخیر شهردار بلگراد از تهران افزود: شهردار بلگراد که به دعوت شهردار تهران از پایتخت کشورمان دیدن کرد، از تمیزی متروی تهران بسیار تعریف کرد و تمجید ایشان به عنوان شهردار یک پایتخت اروپایی از تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حسینی با بیان این که رفتارهای برخی از راکبان موتورسیکلت، به نوعی است که شهروندان، چه به عنوان راننده خودروهای عمومی و شخصی و چه به عنوان عابر پیاده، نمی‌دانند باید چگونه رفتار کرده و به کجا پناه برند، تصریح کرد: با وضعیت موجود رفتارهای ترافیکی از جمله وضع موتورسیکلت‌ها، چگونه می‌توانیم در شهرمان میزبان گردشگران خارجی باشیم و انتظار داشته باشیم آنها با آرامش و اطمینان در شهرمان قدم بزنند و گردش کنند؟

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در این جلسه که مهندس حجت الله بهروز، قائم مقام معاونت و مهندس منصور نویریان قائم مقام سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز حضور داشتند، به ترتیب دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان رییس انجمن روابط عمومی ایران، دکتر محمد مهدی فرقانی رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و دکتر محمد حسن خوشنویس مدیر دفتر پژوهش‌های فرهنگی، نظرات خود را در خصوص اهمیت و ضرورت تشکیل شورای مشورتی اطلاع رسانی و تدابیر و تمهیدات استقبال از مهر در حوزه اطلاع رسانی، ارائه کردند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *