شنبه، 27 مهر 1398 20:14:31
آخرین اخبار
با همکاری دانشگاه علامه برگزار می شود؛

فراخوان همایش «گفت‌وگوی فرهنگی ایران و افغانستان»

نخستین همایش سالانه مشترک دانشگاه علامه طباطبائی و انستیتو مطالعات استراتژیک افغانستان، با عنوان «گفت‌وگوی فرهنگی ایران و افغانستان» برگزار خواهد شد.

به گزارش عطنا، این همایش با همکاری «پژوهشکده فرهنگ پژوهی دانشگاه علامه طباطبائی»، «انستیتو مطالعات استراتژیک افغانستان» و «دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی»، با هدف افزایش تعاملات فکری و فرهنگی میان دو کشور در آذرماه امسال برگزار می‌شود.

محورهای این همایش «ارزش‌های فرهنگی مشترک جوامع ایران و افغانستان»، «تحلیل تاثیر متقابل فرهنگی ایران و افغانستان (هنر کلاسیک، ادبیات، آداب و رسوم و …)»، «روابط فرهنگی میان ایران و افغانستان در دوران معاصر»، «تحلیل فرصت‌ها و موانع موجود برای گسترش همکاری‌های فرهنگی ایران و افغانستان»، «بین‌المللی سازی آموزش عالی و بررسی حوزه‌های همکاری‌های ایران و افغانستان»، «مفاهیم و اندیشه‌های فلسفی مشترک درمیان نخبگان فکری ایران و افغانستان»، «نقش زبان در همگرایی فرهنگی ایران و افغانستان»، «پیشینه تاریخی و روابط فرهنگی ایران و افغانستان»، «باستان شناسی و پاسبانی از میراث فرهنگی مشترک ایران و افغانستان»، «ظرفیت‌های همکاری‌های رسانه‌ای ایران و افغانستان»، «همکاری‌های فرهنگی ایران و افغانستان در سطح منطقه‌ای» و «همکاری‌های فرهنگی ایران و افغانستان در سطح جهانی» عنوان شده است.

آخرین مهلت ارسال آثار، پنجم آبان ماه ۱۳۹۵ و مکان برگزاری همایش در دانشگاه علامه طباطبائی و زبان همایش نیز فارسی اعلام شده است.

از علاقه‌مندان دعوت می‌شود، مقالات خود را برای دبیرخانه تهران به نشانی الکترونیکی Farhangpajohi@atu.ac.ir و دبیرخانه کابل به آدرسContact@aiss.af ارسال کنند و یا برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۰۹۸۲۱۴۴۷۳۷۶۴۳ و ۰۰۹۳۷۹۹۸۴۰۱۶ تماس بگیرند.

goftogooye-farhangi-iran-afghanestan-2

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *