یکشنبه، 21 دی 1399 13:42:23

عزت الله ضرغامی: کاربردی‌سازی علوم انسانی نیازمند برنامه‌ریزی است

zarghami

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فعالیت در حوزه‌های علوم انسانی و کاربردی سازی این حوزه کار بسیار سختی و نیازمند  برنامه‌ریزی است.

به گزارش عطنا به نقل از مهر، عزت الله ضرغامی در مراسم افتتاحیه مرکز نوآوری فرهنگی امید در دانشگاه صنعتی شریف گفت: برای فعالیت و کاربردی سازی حوزه هایی مانند علوم انسانی، تبلیغات، رسانه و فرهنگی باید  برنامه‌ریزی های زیادی صورت گیرد چرا که این حوزه‌ها دارای پیچیدگی های خاصی هستند.

وی افزود: در حوزه های علوم انسانی و مباحث فرهنگی و رسانه نیازمند درک صحیح هستیم تا بر اساس آن رضایتمندی را مشخص کرده و بر اساس رضایتمندی مکانیزم های کاربردی سازی تدوین شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع مولتی مدیا اشاره کرد و گفت: با توجه به ورود فناوری ها اکنون زمان ارائه اطلاعات از طریق بسته بندی های کوتاه است و افرادی که قصد دارند در حوزه رسانه و فرهنگی فعالیت کنند باید به این موضوع توجه داشته باشند.

ضرغامی خاطرنشان کرد: با ایجاد مراکز ایده پرور می‌توانیم زمینه فعالیت جوانان در حوزه‌های مختلف را فراهم کنیم و مراکز شتاب دهی نوآوری در این زمینه نقش مهمی خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: جای خالی استفاده از نیروهای مستعد و دارای ایده در کشور بسیار خالی است و باید برای این موضوع  برنامه‌ریزی کنیم که راه اندازی مراکزی مانند شتاب دهی فناوری می‌تواند به این موضوع کمک کند.

ضرغامی تاکید کرد: امروز جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌شود و من در این جلسه در خصوص راه اندازی مراکز شتاب دهی نوآوری صحبت می‌کنم تا این مراکز بیشتر از گذشته در کشور شناسانده شوند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *