یکشنبه، 21 دی 1399 14:19:44

آموزش زبان فارسی در ۲۰۰ نقطه دنیا

hadad1 (22)

رئیس بنیاد سعدی با رضایت‌ بخش خواندن میزبانی این دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه علامه گفت: تا اینجا دانشگاه علامه میزبان خوبی برای این دوره بوده است. امیدواریم تا آخر دوره هم به همین خوبی ادامه داشته باشد؛ البته فعلا اولین روزهای میزبانی است و تا پایان، راه درازی مانده است.

به گزارش عطنا، حدادعادل درباره گسترش زبان فارسی و تأثیر آن بر قدرت ایران اسلامی اظهار داشت: هرگاه زبان و ادبیات فارسی در دنیا رواج بیشتری داشته باشد اقتدار ایران اسلامی‌‌ بیشتر می‌‌‌شود. گسترش زبان فارسی باعث هر چه بهتر دیده شدن فرهنگ، تمدن و صلح دوستی مردم ایران می‌‌‌شود.

وی درباره برنامه دیگر بنیاد سعدی برای گسترش زبان فارسی در دنیا و ایران گفت: بنیاد سعدی دوره‌های کوتاه مدت مختلفی به غیر از دروه‌های دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی، البته با تعداد کمتر برگزار می‌کند. ما در ۲۰۰ نقطه دنیا در حال حاضر، کلاس زبان فارسی دائر کرده‌ایم.

حدادعادل درباره ارتباط بنیاد سعدی با دانشگاه‌های خارجی جهت ترویج و گسترش زبان فارسی عنوان کرد: بنیاد سعدی با حدود ۲۰۰ دانشگاه دنیا جهت گسترش و ترویج زبان فارسی ارتباط دارد و با همکاری این دانشگاه‌ها، کلاس‌های یادگیری زبان فارسی را برگزار می‌کند.

وی در خصوص جایگاه و اهمیت زبان فارسی در تاریخ جهان گفت: فارسی زبان ملتی با تاریخی کهن است که دارای فرهنگ غنی و تمدنی مستمر بوده و تجربه‌ای چند هزار ساله را پشت سر گذاشته است؛ زبان فارسی، دارای شاعری حماسه‌سرا همچون فردوسی است که ۵۰ هزار بیت شعر سروده است، زبان فارسی از هنر سعدی، غنا گرفته است و از همین روست که بنیاد سعدی، نام خود را از این شاعر گرفته است.

لازم به ذکر است هشتاد و سومین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی توسط بنیاد سعدی و دانشگاه علامه طباطبائی، از تاریخ ۱۲ مرداد تا ۸ شهریور سال جاری، با حضور بیش از ۲۰۰ فارسی‌آموز از ۴۱ کشور جهان برگزار می‌شود.

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *