شنبه، 21 تیر 1399 11:51:20
آخرین اخبار

پنجمین گردهمایی معاونین اداری مالی موسسات آموزش عالی کشور درسنندج

daneshgah kordestan

مشاور معاونت اداری مالی وزارت علوم و دبیر گردهمایی در افتتاحیه این گردهمایی که امروز در دانشگاه کردستان برگزارشد، با اشاره به اینکه این گردهمایی پنجمین گردهمایی معاونان اداری مالی دانشگاه‌های دولتی کشور است، گفت: این گردهمایی به منظور بهره مندی از خرد جمعی ونقطه نظرات و پیشنهادات اساتید دانشگاه‌ها و مدیران اجرایی کشور برگزار شده است.

به گزارش عطنا به نقل از مهر، فرامرز اکرمی‌بیان کرد: از دیگر اهداف برگزاری این گردهمایی مشارکت جویی و بهره مندی از مشارکت معاونان و مدیران اداری مالی دانشگاه‌ها در سیاست گذاری‌های وزارت علوم است.

وی با بیان اینکه دردولت تدبیر و امید و بنابر اسناد بالادستی وظایفی برعهده معاونت اداری مالی قرار داده شده است، اظهارداشت: تلاش‌هایی که انجام گرفته در حوزه علمی‌و نظری بوده و تصمیات و سیاست‌های بسیاری را در این راستا با مرکز قرار دادن استقلال برای دانشگاه‌ها دنبال می‌کنیم.

به گفته دبیر گردهمایی معاونین اداری مالی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور دردولت یازدهم فرصت هم نظری و هم افزایی در دانشگاه‌ها فراهم شده است و این مهم را باید از طریق شوراهای مناطق نهادینه و ساختاری عملی برای آن تهیه کنیم.

 وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها الگوهای اصلی تمدن‌ها هستند که رفتارها را ترویج می‌دهند، افزود: تلاش برای ترویج روح استقلال و بهره مندی از دانش باید در دستورکار قرار گیرد و این اهداف را منابع مالی دانشگاه‌ها دنبال کرده و برگزاری پنج گردهمایی نیزدر این راستا بوده است.

وی بیان کرد: شوراهای ۱۰ گانه مناطق را در سطح کشور فعال کرده ایم تا بتوانیم از نظرات اساتید و مدیران دانشگاه‌ها بهره مند و سیاست‌ها و تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.

وی به نامگذاری امسال با نام سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل اشاره کرد و گفت: باید دانشگاه‌ها به ویژه حوزه‌های اداری و مالی و مدیرت منابع توانمندی‌های خود را توسعه و تقویت کنند تا هم دولت از این منبع دانشی برخوردار شود و هم توصیه و نظراتی که ارائه می‌شود در تمامی‌دانشگاه‌ها به اجرا درآید.

این گردهمایی به مدت دو روز در دانشگاه کردستان به طول می‌انجامد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *