یکشنبه، 21 دی 1399 14:18:03

ناهنجاری‌های قامتی دانشجویان شناسایی می‌شود

daneshju

محمد فرهادی در آئین آغاز سیزدهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف دولت برای نیل به توسعه همه جانبه کشور ارتقای نقش جوانان بوده و این مهم در گرو سلامت جسمی، توانمندی روحی و افزایش اعتماد به نفس جوانان است.

به گزارش عطنا به نقل از مهر، وی افزود: تاکید وزارت علوم بر ارتقای ورزش دانشگاهی با فراهم سازی امکانات ورزشی است بنابراین ورزش همگانی باید در دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد.

وزیر علوم تاکید کرد: سرانه ورزشی در مراکز آموزش عالی و دانشگاه های کشور در حال حاضر یک متر مربع است که امید است تا پایان برنامه ششم به یک و نیم متر برسد.

فرهادی مشارکت دانشجویان در نظام تصمیم سازی گروهی امور ورزشی، تکمیل فضاهای ورزشی نیمه‌ساز، تجهیز ۱۰۰ خوابگاه دانشجویی به وسایل ورزشی و تندرستی، رتبه بندی کیفی فضاها و امکانات ورزشی دانشگاه ها را از برنامه های وزارت علوم در بخش تربیت بدنی و ورزش دانشجویی عنوان کرد.

وزیر علوم همچنین اجرای طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان در سه سطح آمادگی جسمانی، تندرستی و شناسایی ناهنجاری های قامتی و توجه به دروس عمومی تربیت بدنی یک و ۲ و اهتمام به شناسایی استعدادهای ورزشی دانشجویان را از دیگر برنامه های وزرات علوم در این حوزه اعلام کرد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *