دوشنبه، 22 دی 1399 04:24:58

ایجاد رسانه‌های مجازی برای آموزش مهارت‌های سواد رسانه‌ای به مردم

مدیر کانال و گروه‌های مجازی جشنواره و همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی از تشکیل کار گروه تولید و انتشار محتوای آموزشی مهارت‌های سواد رسانه‌ای در دبیرخانه دائمی جشنواره و همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسؤولیت اجتماعی خبر داد.

خسروانیان گفت: بر اساس تاکید مسئولان برگزاری همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسؤولیت اجتماعی مبنی بر ضرورت آموزش مهارت‌های سواد رسانه‌ای به عموم مردم، اکنون یک کانال و چند گروه در فضای مجازی برای گسترش سواد رسانه‌ای در جامعه ایجاد شده است.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، مسئول کمیته رسانه‌های اجتماعی جشنواره و همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسؤولیت اجتماعی تاکید کرد: کمیته رسانه‌های اجتماعی جشنواره و همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی توسط جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته ی ارتباطات و رسانه به صورت خودجوش و با هدف انجام مسئولیت‌های اجتماعی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌ی ارتباطات، خبرنگاری و روابط عمومی دانشکده خبر، دانشگاه علامه طباطبائی، دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی با موافقت دبیر کل همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی ایجاد شده است تا پاسخگوی مطالبات مردمی در حوزه‌ی سواد رسانه‌ای باشد.

وی خاطرنشان کرد: آشنایی مردم با آسیب‌های رسانه‌های نوین، آموزش راهکارهای مصونیت از آسیب‌های فضای مجازی و تبیین نحوه‌ی استفاده از فرصت‌های فضای مجازی از جمله کارآفرینی، ثروت آفرینی و آموزش مهارت‌های زندگی مهمترین اهداف تشکیل کمیته رسانه‌های مجازی جشنواره و همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی است.

وی ادامه داد: این کمیته در نظر دارد با تعامل و ارتباط سازنده با سایر مدیران رسانه‌های اجتماعی داخلی و خارجی زمینه توزیع محتوای تولید شده در دبیرخانه جشنواره و همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی و تقویت بیش از پیش سواد رسانه‌ای عموم مردم را فراهم کند.

خسروانیان افزود: موضوع یادگیری و آموزش سواد رسانه‌ای باید به عنوان یک مسؤولیت اجتماعی عمومی تلقی شود تا هم مردم، هم نخبگان و هم دولتمردان به صورت خودجوش در این زمینه گام بردارند.

وی یادآور شد: علاقه‌مندان به موضوع آموزش و یادگیری سواد رسانه‌ای و مسوولیت اجتماعی و مشارکت در نهضت سواد آموزی رسانه‌ای می‌توانند از طریق کانال MLiteracy در تلگرام به این نهضت سواد آموزی بپیوندند.

همزمان با برگزاری جشنواره و همایش سواد رسانه‌ای و مسؤولیت اجتماعی در تهران، علاقه‌مندان جهت ارسال آثار و شرکت در همایش می‌توانند به نشانی اینترنتی saramad.ir مراجعه کنند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *