شنبه، 21 تیر 1399 12:36:16
آخرین اخبار

خودروسازان خارجی در حال بازگشت به ایران

AMINI3

امرالله امینی اظهار کرد: پیش از برجام و در زمان تحریم برخی ارتباطات خارجی صنعت خودرو قطع شده بود که این ارتباطات مجددا در حال برقراری است.

 به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه خودروسازان خارجی که پیش از تحریم‌ها در صنعت خودروی ایران فعال بودند مجددا در حال بازگشت هستند، خاطرنشان کرد:‌ برخی خودروسازان فرانسوی مانند پژو همکاری با صنعت خودروی ایران را مجددا آغاز کرده‌اند اما هنوز در ابتدای راه هستند.

 این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: ‌باید صبر کرد تا فرایند اجرایی شدن قراردادهای خارجی خودروسازان پس از برجام طی شود تا آثار آن بر صنعت خودروی داخلی نمایان شود.

 وی افزود: البته انتظار می‌رود که همکاری صنعت خودرو با خودروسازان خارجی تنها محدود به خودروسازان فرانسوی مانند پژو و رنو نشده و با خودروسازان مطرح کشورهایی چون آلمان و ژاپن نیز همکاری‌ها آغاز شود.

امینی با بیان اینکه امیدواریم همکاری‌های خارجی صنعت خودرو منجر به تولید خودروهایی با کیفیت و قیمت مناسب در داخل کشور شود، تصریح کرد: اگرچه هنوز اثرات برجام بر صنعت خودرو نمایان نیست اما زمینه را برای بهبود وضعیت صنعت خودروی ایران فراهم کرده است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *