سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 23:20:42
آخرین اخبار
گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه علامه برگزار می‌کند؛

«دومین کنفرانس ملی کتابخانه‌های دیجیتالی» با موضوع مالکیت فکری

«دومین کنفرانس ملی کتابخانه‌های دیجیتالی» با عنوان مالکیت فکری در تاریخ چهارم اسفندماه ۱۳۹۵ در دانشکده روان‌شناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.

به گزارش عطنا، گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران این همایش را برگزار می‌کند و هدف از برگزاری این همایش را بررسی چالش‌ها و مسائل موجود در دسترسی‌پذیری منابع اطلاعاتی در کتابخانه‌های دیجیتالی و ارتقاء جایگاه حق مؤلف در کشور و حمایت از مالکیت فکری و فرهنگ‌سازی در استفاده از آن مطرح کرده‌اند.

اعضای کمیته سیاست‌گذاری کنفرانس برجعلی ریاست دانشکده روانشناسی و علوم‌تربیتی، فرامرز سهرابی معاون پژوهشی، سید مهدی طاهری رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبائی، مهدی علیپور حافظی، میترا صمیعی دبیر علمی کنفرانس، عصمت مومنی دبیر اجرایی کنفرانس و نسا رضایی رئیس دبیرخانه کنفرانس هستند.

صاحب‌نظران و اندیشمندان مالکیت فکری در کتابخانه‌های دیجیتالی می‌توانند اصل مقالات پژوهشی و کاربردی خود را در یکی از محورهای اعلام شده به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

محورهای همایش «کتابخانه‌های دیجیتالی و سیاستگذاری مالکیت فکری»، «کتابخانه‌های دیجیتالی و حقوق مؤلف»، «کتابخانه‌های دیجیتالی و مدیریت مالکیت فکری»، «کتابخانه‌های دیجیتالی و فناوری‌های مالکیت فکری، فناوری‌های امنیت محتوا»، «کتابخانه‌های دیجیتالی و جنبه‌های حقوقی فناوری اطلاعات» و «کتابخانه‌های دیجیتالی و حقوق ذینفعان»اعلام شده است.

بنابراین گزارش، گزارش فعالیت‌های اجرایی و کاربردی در حوزه‌های پیاده‌سازی و بهره‌گیری از حق مؤلف در کتابخانه‌های دیجیتالی از امتیاز ویژه‌ای برای ارائه برخوردار خواهند بود.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی وبگاه کنفرانسمراجعه کنند.

dovimin konfrans ketabkhane dijital malekiyat fekri dovimin konfrans ketabkhane dijital malekiyat fekri

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *