شنبه، 21 تیر 1399 22:48:16
آخرین اخبار

وزارت علوم از تشکل‌های انقلابی دو برابر گذشته حمایت مالی کرد

 vezarat

سید ضیاء هاشمی با اشاره به اقداماتی که در راستای گسترش فضای اعتماد، امید، پویایی و نشاط در دانشگاه‌ها صورت گرفته است گفت: مهمترین اقدامی که در این حوزه انجام گرفته، ارتقاء سطح مشارکت فعلان دانشجویی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری و تقویت روحیه خودباوری، اعتماد به‌نفس و مسئولیت پذیری دانشجویان است.

وی ادامه داد: تقویت روحیه آزاد اندیشی، ترویج فرهنگ گفت‌وگو و تعمیق عقلانیت از جمله موضوعاتی است که روی آنها کار کرده ایم همچنین از جمله فعالیت‌های دیگری که باید صورت گیرد، ایجاد زمینه برای افزایش مشارکت تشکل‌ها و مجامع مختلف است به صوریکه در طول این دولت میزان حمایت مالی از تشکل‌های انقلابی بیش از ۲ و نیم برابر شده است.

به گزارش عطنا به نقل از مهر، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: برنامه ما بر توسعه تشکل‌های دانشجویی است، با حمایت و کمک معاونت فرهنگی برخی تشکل‌ها که به دلیل به حد نصاب نرسیدن نقد می‌شدند در دانشگاه‌ها ایجاد و به حد نصاب رسیدند تا تردیدها برطرف شود.

وی افزود: زمینه لازم را فراهم کردیم برای اینکه اگر علاقمندی به شکل گیری مجامع دانشجویی جدید است، این اتفاق رخ دهد، برهمین اساس در حوزه انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی، نشریات دانشجوی و تشکل اسلامی از رشد خوبی برخوردار بودیم.

 هاشمی افزود: در بخش تشکل‌های اسلامی ۱۵ درصد رشد داشتیم که این رشد در انجمن‌های علمی نزدیک ۵۰ درصد است. در حوزه آزاد اندیشی نیز تلاش گسترده ای داشته ایم، به طوریکه به دانشگاه‌ها اعلام کرده ایم، هر تشکل یا گروهی اساتید و دانشجویان اگر بخواهند دراین زمینه فعالیت کنند، حمایت می‌کنیم و از دانشگاه‌ها نیز خواسته‌ایم بدون محدودیت هر مجموعه ای که می‌خواهد کرسی آزاد اندیشی برگزار کند را حمایت کنند.

وی ادامه داد: البته این مسیر نیاز به تمرین و ممارست دارد و در این راه اختلاف سلایق زیاد است، ممکن است برخی گفتگوها را مضر تلقی کنند و مداخلاتی صورت گیرد و فضای نقد و گفتگو آنگونه مطلوب نباشد.

 معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم افزود: در طول سال گذشته کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها ۲۰ درصد رشد داشته اند که مطالبه ما بیش از این است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *