یکشنبه، 22 تیر 1399 20:48:49
آخرین اخبار

سطح‌بندی دانشگاه‌ها، مبنای اختصاص بودجه می‌شود

dr omid

معاون اداری مالی وزیر علوم گفت: سطح بندی دانشگاه‌ها انجام شده و سیستم اختصاص بودجه را نیز براساس نظام سطح بندی کامل‌تر می‌کنیم.

محمد حسین امید معاون اداری مالی وزیر علوم، با اشاره به سطح بندی دانشگاه‌ها گفت: بودجه دانشگاه‌ها براساس مدل سرانه استانداردی که سال گذشته انجام شده بود صورت می‌گیرد ولی سال آینده این مدل مقداری کامل‌تر می‌شود.

معاون اداری مالی وزیر علوم اظهار داشت: سطح بندی دانشگاه‌ها انجام شده و سیستم اختصاص بودجه را نیز براساس نظام سطح بندی کامل‌تر می‌کنیم ولی ساختار کلی تعیین بودجه همان ساختار سال گذشته است.

به گزارش عطنا به نقل از فارس، امید ادامه داد: دانشگاه‌های برتر براساس قانون برنامه پنجم سهم خاصی در بودجه داشتند که براساس برنامه ششم نیز به همین ترتیب عمل می‌شود ولی در مدل جدید اصلاحی بودجه بندی باید ضرایبی را برای دانشگاه‌های مناطق محروم و ضرایبی را برای دانشگاه‌های برتر یعنی دانشگاه‌های با کیفیت در نظر بگیریم که تا حدودی در سال ۹۴ این کار صورت گرفت.

وی افزود: دانشگاه‌هایی که در سال گذشته از نسبت استاد به دانشجوی بهتری برخوردار بودند یعنی به سمت کیفیت حرکت کردند امتیاز بیشتری گرفتند که بودجه بیشتری نیز به آنان اختصاص یافت و سال آینده این روند بهبود می‌یابد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *