دوشنبه، 22 دی 1399 00:58:51

پذیرش دانشجوی دکترا در دانشگاه معارف اسلامی

دانشگاه معارف اسلامی وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی اطلاعیه‌ای از پذیرش دانشجو در مقطع دکترای «مدرسی معارف اسلامی» در نیم سال دوم تحصیلی ۱۳۹۵ خبر داد.

در ابتدای این اطلاعیه آمده است: دانشگاه معارف اسلامی وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به منظور تربیت مدرسین گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌های سراسر کشور برای نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۶ ـ ۹۵ (ترم بهمن ۹۵) از طریق آزمون اختصاصی در مقطع دکتری رشته مدرسی معارف اسلامی در گرایش‌ای پنج گانه (۱- مبانی نظری اسلام، ۲- اخلاق اسلامی، ۳- انقلاب اسلامی ۴- تاریخ و تمدن اسلامی، ۵- قرآن و متون اسلامی،) از میان برادران و خواهران طلبه (ویژه طلاب)، دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش عطنا به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در این اطلاعیه شرایط متقاضیان برای پذیرش در این مقطع بدین گونه ذکر شده است:

الف) شرایط عمومی عمومی

 1. التزام عملی به اسلام، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی.
 2. داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
 3. نداشتن سوء پیشینه کیفری، سوابق سوء اخلاقی، سیاسی و عقیدتی به تشخیص مراجع ذی‌صلاح.
 4. نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر مراجع ذی‌صلاح همچون اداره نظام وظیفه.
 5. توانایی جسمی و روحی لازم جهت تدریس در دانشگاه، متناسب با رشته انتخابی.
 6. عدم استخدام در ارگان ها و یا سازمان‌های دولتی.
 7. دارا بودن شرایط عمومی مدرسی معارف اسلامی با تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (احراز این شرایط پس از قبولی در آزمون کتبی از طریق مصاحبه و … صورت خواهد گرفت).

ب) شرایط اختصاصی

 1. داشتن حداکثر ۴۰ سال سن؛ متولدین بعد از اول بهمن ۱۳۵۵ (مدت زمان خدمت سربازی معافیت، محاسبه نمی‌‌شود و حضور در جبهه به سقف سنی افزوده می شود)

تبصره: اعضاء رسمی هیأت علمی گروه‌های معارف اسلامی و اساتید حق التدریس گروه‌های معارف اسلامی به شرط داشتن گواهینامه تدریس ۳ ساله از معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی (مشروط بر اینکه در ۲ ترم گذشته- نیم سال اول و دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴ تدریس داشته باشند) از داشتن شرط سنی، مستثنی هستند.

 1. دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی ذیل:

الف) دانشنامه کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی.

ب) سطح سه حوزۀ علمیه مورد تأیید مرکز مدیریت حوزۀ علمیه قم.

ج) گواهی خبرگان بدون مدرک (مرتبه مربی) مورد تأیید مراجع ذی صلاح.

د) دانش آموختگان حوزه‌های علمیه دارای گواهی اتمام کفایتین همراه با مدرک کارشناسی ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، متناسب با گرایش های پنجگانه مدرسی معارف اسلامی به تشخیص دانشگاه.

ه) داشتن دانشنامه کارشناسی ارشد برای متقاضیان اعضاء هیأت علمی رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی گروه های معارف اسلامی دانشگاه‌ها با تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها.

 1. قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی.
 2. سپردن تعهد محضری به دانشگاه پس از قبولی در آزمون مبنی بر خدمت دو برابر ایام تحصیل در یکی از گروه های معارف اسلامی یا نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها.

گفتنی است متقاضیان می‌توانند جهت اطلاع و نحوه ثبت‌نام به سایت دانشگاه معارف اسلامی به آدرس www.maaref.ac.ir مراجعه کنند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *