چهارشنبه، 24 دی 1399 10:40:28

جزئیات پذیرش دکتری پژوهش‌محور در دانشگاه علامه

ahmadvand (4)

معاون پ‍ژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: دوره های پژوهش محور در صورت اجرای درست علاوه بر درآمدزایی می‌تواند مشکلات دستگاه های اجرایی را رفع کند.

به گزارش عطنا و به نقل از باشگاه خبرنگاران، شجاع احمدوند معاون پ‍ژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی در خصوص پذیرش دکتری پ‍ژوهش محور این دانشگاه گفت: دکتری پژوهش محور از سال ۹۰ وارد ادبیات دانشگاهی شده است اما دانشگاه علامه طباطبائی تاکید روی دوره‌های پژوهش محور دارد چون برای نظام آموزشی بسیارمناسب است.

وی افزود: در صورت اجرا درست این دوره‌ها علاوه بر درآمد زایی، می تواند مشکلات اجرایی کشور را هم رفع کند. این در حالی است که در گذشته برای  جذب دانشجو نظم و مکانیزم های کنترلی وجود نداشت و حتی افراد انتخابی به عنوان راهنما و مشاور با رشته فرد مرتبط نبود.

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی بیان کرد: در قانون پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور که توسط وزارت علوم تصویب شده است استاد باید دارای طرح پژوهشی باشد تا بتواند دانشجو جذب کند. این قانون برای حوزه های فنی و مهندسی قابل اجرا است اما در رشته های علوم انسانی بی معنا و نیازمند مطالعات بیشتر است.

شجاع احمدوند درباره تغییر شرایط  دکتری پژوهش محور اظهار داشت: باید شرایطی ایجاد کنیم تا از طریق دستگاه های اجرایی که متقاضی دوره های دکتری پژوهش محور هستند و از طریق سنجش های علمی زیر نظر سازمان سنجش دانشجو پذیرش کنیم و بعد از آن دانشجویان را در پروژه‌های پژوهشی وارد کنیم.

وی یادآور شد: کیفیت دوره‌های پژوهش محور به تدریج در حال افزایش است و با افزایش نظم با سایر دوره ها تفاوتی ندارد. به علاوه دانشجویان پژوهش محور فقط ۶ واحد درس می خوانند در نتیجه تمرکزشان بر روی پژوهش است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *