جمعه، 20 تیر 1399 20:05:28
آخرین اخبار

درس پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود

82112058-70795448

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر از اضافه شدن واحد درسی جدیدی با عنوان مهارت زندگی در پیشگیری از اعتیاد با هماهنگی وزارت علوم خبرداد.

به گزارش عطنا و به نقل از ایرنا، عارف وهاب زاده افزود: این درس ۲ واحدی از مهر ماه امسال در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌های سراسر کشور تدریس می شود.

وی، هدف از اضافه کردن این واحد درسی به آموزش‌های دانشجویان را آگاه‌سازی قشر جوان و پیشگیری از اعتیاد بیان کرد؛ ضمن اینکه پیش از این چنین واحد درسی در دروس آموزشی وزارت علوم وجود نداشت.

مدیر کل فرهنگی و پیشگیری از ستاد مبارزه با مواد مخدر، همچنین خاطرنشان کرد: گذراندن واحد درسی مهارت زندگی برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی اجباری است و جزو دروس اختیاری به شمار نمی‌آید.

وهاب زاده با تاکید بر آموزش جوانان در پیشگیری از اعتیاد افزود: جوانان باید حتما تحت آموزش های ویژه شناسایی مواد مخدر قرار بگیرند تا با آگاهی کامل بتوانند از خود در برابر مواد مخدر مراقبت کنند.

این مقام مسئول در ستاد مبارزه با مواد مخدر درعین حال یادآور شد که این سطح آموزش ها برای کودکان و نوجوانان، کار علمی و درستی نیست و تبعاتی به دنبال خواهد داشت.

وهاب زاده در ادامه اظهاراتش درباره تبعات یاد شده گفت: کودکان و نوجوانان را باید از عوارض مواد مخدر، نه شناسایی صرف مواد آگاه کرد.

وهاب زاده گفت: طبق آمار علمی، ‌۵۵ درصد خانواده های ایرانی، پنج سال بعد ازمعتاد شدن فرزندان خود باخبر می شوند که دلیل این امر عدم شناخت مواد مخدر و آگاهی آنان است.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری مواد مخدر برآموزش خانواده‌ها در پیشگیری از اعتیاد تاکیدکرد: پدرها و مادرها باید حتما از آموزش‌های ویژه برخودار شوند تا با آگاهی و شناخت کامل از مواد مخدر بتوانند مراقب فرزندان خود باشند.

قابل ذکر است که بر اساس آخرین آمار بدست آمده در زمان حاضر در کشور یک میلیون و ۳۲۵ هزار معتاد وجود دارد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *