سه شنبه، 19 فروردین 1399 01:05:28
آخرین اخبار

رونمایی از سامانه «پژوهش‌کار»

irandoc
به گزارش عطنا و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، «پژوهش‌کار» سامانه‌ای برای یادگیری، آموزش و ارزیابی پژوهش است و تمام کسانی که درگیر کار  پژوهش، داوری پژوهش، راهنمایی پژوهش، نشر پژوهش و یا تجاری‌سازی پژوهش هستند، می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
بر پایه این گزارش، با «پژوهش‌کار» امکان یادگیری و آموزش پژوهش در یک ایستگاه ممکن می‌شود و نیاز به متوقف کردن پژوهش‌های رفع‌تکلیفی و بداخلاقی‌های علمی از طریق کمک به خودتوانمندسازی خانواده تحقیق و توسعه دانشگاهی را برطرف می‌کند.
همچنین نشریه‌ها می‌توانند از «پژوهش‌کار»  به عنوان راهنمایی برای نویسندگان و داوران مقالات و سیاستگذاران و برنامه‌ریزان پژوهش نیز می‌توانند از آن به عنوان ملاکی برای بازبینی استانداردهای پژوهش، نشر و ارتقای علمی اساتید و پژوهشگران استفاده کنند.
افزون بر این، پژوهشگران و استادان راهنما و داور می‌توانند از «پژوهش‌کار»  برای انجام پژوهش، هدایت پژوهش، ارزیابی پژوهش و آموزش چگونگی ارتقای پژوهش بهره‌مند شوند.
گفتنی است، مراسم رونمایی از سامانه «پژوهش‌کار» با حضور دکتر شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر علیدوستی رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ در تالار سخن ایرانداک برگزار خواهد شد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *